Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mitől lesz valaki homofób?

Mitől lesz valaki homofób?

Figyelt kérdés

20 éves meleg fiatal vagyok, semmi nem látszik rajtam, egyetemet végzek, és már van egy mellékállásom is. De folyton csak gyűlölködést hallok, látok, és ez már kikészít.


Igazából nem értem, hogy valaki mitől lesz homofób. A médiában nincs a melegekről szó, vagy ha mégis akkor nagyon elvétve és csak utalás szerűen. Nem sétálnak kézen fogva a melegek az utcán, nem csókolóznak. Bár nem értem, hogy a homofób honnan tudja, hogy undorító látvány két férfi teste együtt. Hiszen elvileg ő nem néz meleg erotikus oldalakat. Vagy lehet, mégis izgatja annyira a fantáziáját, hogy erre gondol, de mivel szerinte ez nem helyes ezért agresszív indulatok vált ki belőle, hogy ő mégis ilyeneken fantáziál???

Évente egyszer van meleg felvonulás, amit ugyan én se helyeslek, de szerintem nem tragédia, ha néhány száz meleg kimegy és 2 óra alatt végig sétál az Andrássy úton.


Szóval érdekesnek találom, mert ilyen alapon nyugaton kellene homofóbnak lenni, mert ott sokkal nyíltabban kezelik ezt a témát, férfiak mehetnek kézen fogva, házasodhatnak stb. Sokkal inkább megmutatkoznak a melegek és mégse utálják őket. Itthon meg legalább akkora az ellenérzés, mintha minden utca sarkon minimum egy pestist hordozó meleg táncikálna, rózsaszín tütüben. Olyanokat utálnak a homofóbok, akikkel lényegében semmilyen kapcsolatuk nincs, nem is kell érintkeznie velük (pontosabban nem is tudják, hogy van velük kapcsolatuk, mert a többségen nem is látszik, hogy meleg), nem kell a tv-ben is folyton őket nézniük, nem készülnek melegekről óriás plakátok.


Ezért nem értem, miért, vagy miTŐL lesz valaki homofób.

Annyira igazságtalanság, mert ha a melegek tényleg annyira az alja lenne, akkor megérteném, hogy jön a gyűlölet. De így nem...



(nem provokálásnak szánom)


2013. jan. 24. 23:56
 1/10 anonim ***** válasza:
63%

Hát tudatlanságból, a nyájnak való megfelelni akarási kényszerből, az egyházak által keltett gyűlölködő demagógia hatására, primitív nagy fiú játszásból.

Meg a szélső jobbos politikai pecsenye sütögetők melegellenes demagógiájától.


Ez még pluszban párosulhat a saját belső elintézetlen lelki ügyeivel, akár látens homoszexualitással is, mellyel nem mer szembenézni, de tudat alatt mindig kellemtelenül birizgálja.

És keresi magának bűnbakot, akin ezt megtorolhatja, nyilván a melegeken, mert ők emlékeztek legjobban mindig rá és egyébként is velük van problémája.


Aztán állítólag az emberek 5-10%-a meleg.

Azaz Magyarországon legalább félmillió meleg él.

Az Andrássy úton meg hősidőkben sem vonult fel 5 ezernél több ember.


És nagyon sok melegnek sem tetszik a felvonulás. Mert kötve hiszik, hogy a heterókat, fogalmazzunk szépen: mindenféle magamutogató defektes paprika jancsinak meg paradicsom madárnak öltözve kellene provokálni, és azt hogy ez bárkinek is - így a melegeknek is jó lenne.


Igazából nem is a melegek vannak ott, hanem csak egy apró töredéke: a meleg kocsmák közönsége, meg pár naiv fiatal.


Van pár meleg ismerősöm aki a sok heterohóz hasonlóan teljesen rossz véleménnyel van a felvonulásról, és a felvonulás szintén olyan tényező, ami inkább erősíti a homofóbiát.


"Melegfelvonulás" mondják: de egyáltalán nem az! Akik ezeket csinálják, őket senki nem hatalmazta fel a otthon maradó melegek részéről, hogy a nevükben vonulgassanak.


És nyugat_Európa az egy más történelem és egy más mentalitás.

Hollandiában már gyerek rendezvényen 12 éves gyerekek arról énekelnek, hogy nekik 2 apukájuk van:


http://www.youtube.com/watch?v=OR6GAZ_Waa0


ők ennyire toleránsak.

2013. jan. 25. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
58%

Az emberek sokkal kevésbé lennének homofóbok, ha személyesen ismernének melegeket.

Olyanokat, akikről már megtapasztalták, hogy rendes és normális emberek.

Őket sokkal jobban megértik és elfogadják.


De amikor tudatlanok és félnek, és csak a közhely szerű előítéletig terjed róla a tudásuk, plusz egyház és a szélső jobb is uszít ellenünk, plusz, normális meleget még soha nem láttak, csak a felszínen tündöklő söpredéket, akkor nem is csoda. hogy homofóbok lesznek: meglehet érteni őket!

2013. jan. 25. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Magyarország nem egy meleg barát ország.Szerintem semmi oka az embereknek utálni a homoszexuálisokat.


Én a homoszexuális barátomnak mindig mondom hogy költözzenek külföldre mert ezek soha nem fogják elfogadni és mindig lealacsonyítóak lesznek vele.

2013. jan. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem azért, mert a Biblia elítéli, és - mint ezen az oldalon is látszik - ez a primitív legendagyűjtemény még ma is sajnos sokak "gondolkodásának" alappillére.


Istentől csak úgy árad a szeretet, de vannak kivételt képező kategóriák, többet közt a melegek. Az ellen pedig, hogy valakinek a képzeletbeli barátja (istene) ezt mondta, nem lehet tenni semmit.

Ide kapcsolódó további probléma - talán jó részben a 40 év előző rendszer miatt, amikor az egyházat korlátozták - az erkölcs fogalma sokak fejében összefonódott a keresztény erkölccsel, pedig a kettőnek valójában semmi köze nincs egymáshoz. Ezáltal sokan egyenlőségjelet tesznek a vallás által nem megengedett és a nem helyes közé.

2013. jan. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ez nem megoldás.

De a heterok provokálása mindenféle defektes dologgal meg főleg nem.


Sok hetero azért olyan melegellenes, mert tudatlan és gyáva alak, és mindenképpen meg akar felelni a nyáj elvárásainak.


Én most itt nyíltan megírtam az igazat, sőt személyesen is hamar felvilágosítom azt, aki homofób baromságokkal henceg.


De ezt nagyon kevesen mernék meg tenni a helyemben! És én azért is merem tenni, mert nekem elmásztatható véleményem van, amit bármikor meg is tudok védeni!

És nem csak a süket vélemény kliséket szajkózom, mind egyesek!


De még a megátalkodottabb homoólbot is le lehet szerelni, ha volt alkalma személyesen megmerni téged, ahol meggyőződhetett arról - anélkül hogy tudta volna rólad hogy meleg vagy - hogy igenis normális és rendes ember vagy.

Ezután ha már kiderül rólad, hogy pluszban meleg is vagy, már jóval normálisabban fog viselkedni ő is.


A mai magyar társadalomban a homofóbia az egy teljesen természetes dolog, mi más várhatnánk az átlag embertől?


Tudatlanok, át van mosva az agyuk homofóbia téveszmékkel, alig vagy egyáltalán nem ismernek normális melegeket, és pluszban még feszélyezik is őket mindenféle defektes felvonulással.


Én magam egyáltalán nem vagyok homófób, de azt "meleg" felvonulást, amit sok helyen rendeznek, az én is és minden normális meleg is a pokolba kívánja!


Az egész sokkal inkább a normális melegeket járatja le és össze igyekszik őket mosni a defektesekkel.

Egész nem a melegek ügyét képviseli, hanem sokkal inkább valami szélső libsi társadalom szétverősdi!

2013. jan. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

3-as: a biblia nem ítéli el homoszexualitást!

Ugyanis:


- hol ezt írogat, hol meg amazt róla. Akik a Bibliára hivatkoznak, azok sokszor nem is ismerik a Bibliát, csak azon részek pár sorát, amit állítólag elítéli.


- az sem igaz, hogy ezek a sorok elítélik, mert történész szemmel nézve már egészen más sül ki a dologból. Téves fordítások, és az eredeti szöveg, mely korban van neki az értelme, egészen más jelent, mint amire ők önkényesen elferdítik.

Egy történész csak hitelesebb, mint egy hívő, aki prédikációk hallomásiból tudja csak, hogy mégis mi fán terem az egész.

Az igazság az, hogy a Biblia egyáltalán nem foglal állást a homoszexualitás ügyében.


Sőt, ha a homoszexualitás olyan fontos dolog lenne a keresztény isten számára, mint ahogy azt be akarják állítani, akkor hogyan van az, hogy Jézus egy szóval sem tett említést róla?


A Biblia lapján elítélni valakit csak azért mert meleg, az semmivel sem különb és megalapozottabb dolog annál, mintha azért bántanák egy meleget, mert tegnap amikor menten az utcán el egy kocsma előtt, az egyik részeg azt kiabálta ki, hogy halál a melegekre - tehát az csak is egy elítélendő dolog lehet...


Totál esztelen és teljességgel barbár.

2013. jan. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
12%
Minden férfi homofób lesz amikor hall a homoszexualitásról. Vannak akik nem éreznek elég felelősséget a nemzetért a férfi erények és becsület megőrzéséért ők eltűrik őket. Azért mivel szerelem és szexualitás csak férfi és nő között létezik. Én amikor halottam a homoszexualitásról 8-9 évesen akkor el se tudtam képzelni hogy ők szexelnének. Már bele gondolni és undorító volt hogy két férfi szereti egymást hát még amikor rájöttem hogy ezek egymás s*ggébe dugdossák a farkukat és egymás f*szát szopják az már mindennek a teteje volt. Ekkor lettem homofób és ma is az vagyok bár nem szeretem ezt a szót mert ez természetes reakció az aberráltságra.
2013. jan. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
64%

Általában szűk látókörű és kis elszigetelt világukban élő emberek lesznek azok, akik félnek másképp gondolkodni, vagy egyszerűen csak képtelenek erre (a másképp gondolkodást tágan kell értelmezni).

Többnyire azok, akik semennyire nem kommunikálnak semmi más kultúrából jövő emberekkel, nem beszélgetnek idelátogató külföldiekkel, nem beszél helyiekkel, ha elutazik. Nem muszáj melegekkel vagy melegekről beszélni, de ha az ember megszokja, hogy a panelen/faluhatáron kívül mennyi másfajta nézőpont létezik, magától elmúlik ez a viszolygása.

Emellett vannak azok a megkeseredettek, akik saját sikertelenségükért a külvilágot okolják, innentől meg nagyon könnyen jön a mások démonizálása.

2013. jan. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Mitől lesz homofób? Ez egy jó kérdés. Vagy valóban látens homoszexuális, vagy egyszerűen erkölcsileg etikátlannak tartja ezt a megnyilvánulást.


Viszont az hogy a Biblia ír-e róla, valóban ír, az Ószövetség. Egyet mondok: aki kereszténynek vallja magát, az ne az Ószövetségből induljon már ki, hanem az Új Szövetségből, Jézus szavaiból, mert Ő megbocsájtást hirdeti, nem pedig a szemet-szemért, fogat-fogért törvényt, és kövezzük halálra a bűnöst, úgy ahogy az Ószövetségben van. És mint tudjuk az Ószövetség a zsidóknak íródott, radikálisabb ellentétben az Újszövetséggel. És állítólag van egy Apokrif is, amiben Jézus említi a melegeket..

2013. ápr. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
0%
Szerintem sokkal normálisabb az, ha valaki ellenzi azt, hogy egy gyereknek két apukája legyen, mint hogy büszke rá. Egy gyereknek egy apa és egy anya kell alapesetben, épp elég gond ha elveszti az egyiket
2020. máj. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!