Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a különbség a csaj, lány...

Mi a különbség a csaj, lány és nő között?

Figyelt kérdés
2013. jan. 15. 18:23
1 2
 1/14 anonim válasza:
33%

nálam az, hogy a lány az egy kislány...mondjuk 15 alatt. a csaj egy tini, a nő meg egy felnőtt nő...ezt nem tudom magyarázni, mert 18 évesen szerintem még nem felnőtt nő valaki, de 20 évesen igen.

remélem érthető valamennyire :)

2013. jan. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%

A felfogás beli külömbség a lány még nagyon gyerekes a csaj aki kicsit ért dolgokat ,dolgozik a nő pedig aki már látott jót rosszat és tud kezelni rengeteg dolgot amit egy lágy meg sem ért a csaj meg sir stb.


Valahogy az élet hozza. Vannak olyan 16 éves gyerekek akik képesek érett nőként kezelni dolgokat,takarít,főz,abeteg anyját ápolja stb meg olyan 30asok akik még gyerekek...

2013. jan. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
74%
Hülyeség, amit az első írt, 20 évesen még nagyon nem neveznék felnőtt nőnek valakit. Szerintem 30 évesen is lehet valakit lánynak hívni, ha mondjuk még nincs családja és kinéz kb 20-nak. Ez inkább életmódbeli kérdés, egy 25 éves anya már nő, egy üzletasszony is nő, de egy diák mondjuk gyakran lány, mert még olyan kis fiatalka.
2013. jan. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat:) Azért tettem fel a kérdést, mert nemrégiben azaz tavaly december elején találkoztam egy fiúval, aki nekem nagyon tetszik, és másnap délelőtt amikor megnéztem hogy írt-e nekem valamit, azt írta, hogy nagyon kedves csaj vagyok :)

Egyébként 23 éves lány vagyok :)

2013. jan. 15. 18:58
 5/14 anonim ***** válasza:
30%
A csaj szerintem az, akit nem becsülnek semmire (pl. itt a csajom, de jó kis csaj), ilyet arra mondanak, akit semmibe nem néznek. 18 éves kor alatt ez átlagos, kamaszok szlengje, de szerintem 18 éves kor felett kifejezetten ciki csajnak lenni. A lány az értelmesebbek szóhasználata, ez is maximum 20 éves korig használható szerintem. Hiába hajadon egy 25 éves nő, azért azt ne mondja rá senki, hogy "szép lány", mert 25 évesen már nem lány. A nő az, aki már ránézésre is érett személy, nem csitri, nem "csaj". Hanem egy igazi nő. Általában 20 éves korban ezt a szintet már sokan elérik, de persze olyan kivétel is van, akiből soha nem lesz nő sajnos. Én ezt így látom 22 éves nőként.
2013. jan. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Hát köszi utolsó :))))
2013. jan. 15. 19:03
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, ne hallgass az előttem szólóra.

Egy 25 évesre sokan mondják, hogy lány. Ott voltak a szépségkirálynők, gyakran olvastam, hogy úgy bírálják őket, hogy milyen szép "lányok". A lány, meg a nő közt nincs pejoratív értelemben vett különbség, inkább helyzettől függ.

A csaj már tényleg gázabb, de nem mindig tudod kikerülni. Vannak fiúk, akik eleve ezt használják a szótárukban, ehhez vannak hozzászokva. Én is hallottam, már, hogy egy srác, akit alig ismerek, "csajként" beszélt rólam egy barátnőmnek, de nem akadtam ki, mert ő mindenkiről így beszél, nincs benne túl sok tisztelet a lányok felé. Egyetemisták között is elég gyakori a "csaj" megnevezés.

2013. jan. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
62%

Kérdező, szerintem semmi, én legalábbis - férfiként - totál felváltva, és alkalomszerűen használom ezeket a szavakat, inkább a szövegkörnyezethez igazodva.

Ha azt mondom, hogy "a boltos kiscsaj" az simán fedhet egy 30-as nőt is 2 gyerekkel:))) - és nem, semmi negatív felhang nincs mögötte...

2013. jan. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
50%

Én lánynak és nőnek is tartom magam, 22 éves vagyok. Szerintem a lány huszonévesen még belefér...

De harminc felett szerintem már csak nő, hölgy stb...


A csaj-t minden korosztályban használják, kicsit pejoratív számomra, a párom pl. sosem mondaná rám, hogy "csaj", "csajom" stb. Meg is van a véleményem az ilyen férfiakról...

2013. jan. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az előző értette, úgy belefér szerintem is. Ilyen téren én is használom, hogy "a múltkor az a csaj ezt mondta, azt mondta"...-így nem pejoratív számomra sem
2013. jan. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!