Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen "világnézetek" vannak?

Milyen "világnézetek" vannak?

Figyelt kérdés
Pár példát kérnék. És milyen dolgok szükségesek ahhoz, hogy megtudjam, az én "világnézetemnek" mi a megnevezése? Úgy értem, ha leírnám hogy a politikához, a valláshoz, meg ilyen dolgokhoz hogyan viszonyulok, abból meg lehet állapítani? De ha leírtok párat, utánuk olvasok és talán rájövök végre hogy milyen nézetet tudhatok magaménak.

2013. jan. 9. 17:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezt nem feltétlenül lehet egy szóval leírni.


Én például bizonyos dolgokkal egyetértek a jobboldallal, viszont a vallásosságuktól teljes mértékben elhatárolódok. (Nem az az egyetlen bajom velük, hogy keresztény nemzetet akarnak, azért ezt írtam, mert ezen tényleg soha nem tudnának megalkudni.)

A baloldal általában nem szimpi, de velük kapcsolatban is van néhány dolog, amivel egyet kell, hogy értsek.


Engem se jobboldalinak, se baloldalinak nem lehetne nevezni a fent említettek alapján, és a jelenlegi magyar politikai paletta akármelyik szereplőjének a szimpatizánsának mégkevésbé.

2013. jan. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A világnézetek száma egyenlő az emberiség lélekszámával. Esetleg Kiszel Tünde rontja a statisztikát.


A te világnézeted is egyedi, legfeljebb hasonlítható egy-egy sablonná tett "izmus"-sal. Mihelyst az ember megismeri ezeket, elkezd vonzódi valamelyikhez, rosszabb esetben kárhoztatni egy másikat, miközben nem tudja, hogy mi a saját véleménye. És amihez vonzódik annak a számára nehezen elfogadható elemeit is bemagyarázza magának, hogy az "úgy van jól, csak én vagyok a hülye, hogy megértsem".


De a sablonos világnézetek száma is elég nagyrakás, a teljesség igénye nélkül:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__egyeb-ker..

2013. jan. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
#2 xD
2013. jan. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Már vallásokból is nagyon sok van, nemhogy a világi világnézetekből.
2013. jan. 10. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!