Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A mexikóiak igazából spanyolok...

A mexikóiak igazából spanyolok lennének?

Figyelt kérdés

2012. dec. 30. 11:31
 1/5 anonim ***** válasza:
54%

Nem.


A spanyolok Spanyolországból származnak.

A mexikóiak Mexikóból származnak, avagy Arizonából, Kaliforniából, Texasból.

2012. dec. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom,hogy a mexikoiak keverékek az indiánokból és a spanyolokból.
2012. dec. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A nagy részükben van spanyol vér (meszticek), de igazából keveréknép. A megmaradt indiánok és gyarmatosító spanyolok leszármazottai.
2012. dec. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az eredetüket nézve spanyolok és amerikai bennszülött népek keveréke.
2012. dec. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
91%

Itt kétféle fogalom keveredik általában: a "spanyol" szó utalhat egyrészt a nyelvre (mivel spanyolul beszélnek, méghozzá a sztenderd nyelvhez legközelebb álló nyelvjárást), másrészt a népre, ami viszont nem ugyanaz. Én úgy szoktam elkerülni a kettő összemosását, hogy a 'spanyolul beszélő'-re a "hispán" vagy "latin" szót használom.


A mexikóiak durván kb. 70%-ban meszticek (mesztic: a spanyol "mestizo" < lat. "mixticius", 'keverék' szóból, 'európai és indián keveréke'), 20%-ban fehérek (európiak), eredetükre nézve leginkább spanyolok és baszkok, franciák és olaszok (pl. a sorozatokban szereplő feltűnően szép nők általában franciák vagy olaszok leszármazottai), a maradék 10% pedig indián (azték, maja, egyéb). A meszticek között sem egyenlő arányú a keveredés, valakiről nem igazán lehet eldönteni, hogy mesztic-e vagy fehér, valaki meg nagyon kreol bőrű és inkább indiainak néz ki.

2012. dec. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!