Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen céget/vállalkozást...

Milyen céget/vállalkozást alapítanál, ha tehetnéd?

Figyelt kérdés

Miről szólna, mit csinálnál ott?

Inkább a pénzre vagy az embereid kedve lenne fontosabb?

Köszönöm!



2012. dec. 9. 16:32
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha alpító lennél, akkor legfőbb feladatod a célkitűzések, inspirálás, terv-kidolgozás és az ELLENŐRZÉS lesznek.

Akinek nem a pénz az első, az nem üzletember... legalábbis nem sokáig lesz az!

Hogy engem milyen terület érdekel, az irreleváns, mindenkinek a saját érdeklődéséhez / tudásához kell igazítani, hogy miből akar üzletet csinálni.

2012. dec. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én egy szoftver(főleg játék) fejlesztő céget alapítanék, ha tehetném.
2012. dec. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én egy cégbirodalmat hoznék létre, amiben többfajta üzletág is szerepelne.

Az egyik tevékenység az az ingatlanbefektetés. Ma nagyon olcsón lehet ingatlant venni, ugyanakkor nagy a kereslet a bérbeadó ingatlanokra. Van az az aránypár (megvétel/bérleti díjhozam) aminél ez már lényegesen jobb, mint a banki kamat. És kockázata gyakorlatilag nem nagyon van. Természetesen ezzel együtt ingatlanközvetítés is lenne.

A másik üzletág egy veterán és klasszikus sportautók felújítására, szervizelésére és kereskedelmére specializálódott műhely lenne. Itt is érvényes, hogy akkor érdemes csinálni, ha nagyon jó vételként megveszel egy autót és a felújítás költségénél magasabb haszonnal tudod továbbadni. (Mint a wheeler dealers a Discovery Channel-en.)

Ami a beosztott dolgozók kedvét illeti, azt is úgy csinálnám, hogy nekem megérje, azaz motiválnám őket, olyan körülményeket teremtenék nekik, hogy ne akarjanak kilépni, hogy büszkék legyenek, hogy nekem dolgoznak, de meg is követelném a nagyon precíz, minőségi munkát és lojális hozzáállást. Jól szűrném a jelentkezőket.

2012. dec. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én egy grafikai céget/stúdiót hoznék létre. Foglalkoznánk kisebb animációkkal, számítógépes és hagyományos társasjátékokkal, nyomdával, arculattervezéssel, illusztrációkkal.
2012. dec. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én egy nagyszabású weboldalt, amin sokmindent lehetne csinálni, vagy valami űrturisztikai cuccost, a jövő abban van szerintem :)
2012. dec. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

17:38


Ezt kifejtenéd bővebben?

2012. dec. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én alapítanék egy zseniális taekwondo iskolát, annyit keresnék vele, hogy el tudnám magam és kis családom tartani (még nincs) mindenki happy lenne és az egész környék megtanulna verekedni :D
2012. dec. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!:)

Nagyon jó dolgokat írtatok.

2012. dec. 10. 16:08
 9/9 anonim válasza:
Nekem egy kis vegyesbolt van tervbe véve, ha minden jól megy, meg is csinálom.
2012. dec. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!