Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Eltudok költözni otthonról...

Eltudok költözni otthonról bármilyen módon? 14/l

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy fél éve elköltöztem szüleimtől a beleegyezésükkel egy ismerősömhöz. A gyermekjóléti szolgálat az után hogy kimondták a szüleim hogy eljöhetek leszálltak rólam. de ahol most lakok orvos azt mondta jelenteni-e kell az ügyet. És hogy én szabálytalanul vagyok itt..mindenképpen haza fognak vinni annak ellenére hogy a szüleim beleegyezésével vagyok itt,és ők nem kiváncsiak rám?

2012. dec. 3. 14:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha a szüleid beleegyezésével vagy ott, akkor nem visznek vissza, milyen orvos találta ki ezt es miért?
2012. dec. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Rendes házi orvos,megfázás miatt mentem el hozzá..
2012. dec. 3. 14:40
 3/9 anonim ***** válasza:
De honnan tudja, hogy hol laksz? Max ha valami fertőző betegséged lennél, akkor mondhatna ilyet, de egy kis nátha miatt nem hiszem, hogy ér valamit a szava. Ha anyukádék lemondtak rólad, nem fognak visszarakni oda, hacsak nem a mostani gyámod kéri, vagyis akinél laksz.
2012. dec. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Talán az a baja, hogy nem abba a városba/településre vagy bejelentve, ahol most épp tartózkodsz, ezért elvileg oda nem járhatnál orvoshoz (csak ahová be vagy jelentve)
2012. dec. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

csak az a baja hogy akinél vagyok nem rendes gyámom,csak a szüleim beleegyezésével vagyok itt.

Csak egy kis nátha miatt mentem el.

Van egyáltalán esély arra hogy itt maradjak 14 évesen?

Az segít valamit hogy nem bántak velem 'normális' ember módjára az eredeti családomban?

2012. dec. 3. 14:50
 6/9 anonim ***** válasza:
Ehhez semmi köze senkinek. Ott vagy, ahol a szüleid megengedik.
2012. dec. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Ha mázlid van nem szól végül. A szüleid megengedték, hogy ott lakj viszont ők a gyámjaid azaz ők tartoznak érted felelősséggel és nem az akinél laksz. Szóval visszavihetnek. Úgy jöhetsz el csak otthonról elvileg, ha kijelölnek pl egy másik rokont gyámnak és odamész vagy gyerekotthonba. Az más kérdés, hogy a gyerekjólét a te esetetben rábólintott és nem lett hivatalosan elintézve. Ha nem bántak veled megfelelően és megengedik, hogy máshol lakj akkor intézzétek el hivatalosan és nem lesz gond. Az orvosnak tényleg az volt elsődlegesen a baja, hogy nem oda vagy bejelentve. Vagy ezeket a dolgaid intézd abba a városba ahol a szüleid laknak vagy intézzétek el hivatalosan a dolgokat.
2012. dec. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha a gyermekjólétisek kezdeményezték, biztosan van írásos nyoma valahol a költözésednek. Ezt a nevelőszüleid elvihetnék a körzeti orvoshoz, vagy a védőnőhöz, mert nekik tényleg tudniuk kell az ilyen "kósza" gyerekekről, és ha nem tisztázzák a felnőtt hozzátartozóid a dolgodat, akkor kötelesek jelenteni.
2012. dec. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Orvosnak, tanárnak ilyen esetben bejelentési kötelezetsége van ha nem jelenti megbüntetik.

Van rá esély hogy ott maradj de erre nem elég a szüleid bele egyezése nekik köteleségük rólad gondoskodni.

Az hogy fél éve nem tudják élsz vagy halsz gyerek veszélyezetés, elhanyagolás börtönbe is kerülhetnek érte.

Ha nincs hivatalos papir arrol hogy ott lakhatsz, intézetbe visznek amig kivizsgálják a szüleid és a befogadó család körülményeit.

2012. dec. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!