Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Írnátok élménybeszámolót a...

Írnátok élménybeszámolót a külföldi önkéntes munkátokról?

Figyelt kérdés
Szeretnék majd önkéntes munkát végezni külföldön. Ha valaki volt kinn és van ilyen téren tapasztalata kérem írjon. Mit tanácsol, hova érdemes menni, mit érdemes előtte elvégezni.
2012. nov. 28. 17:34
 1/5 A kérdező kommentje:
És van esélyem 18 év alatt kimenni külföldre önkéntes munkával a nyáron?
2012. nov. 28. 17:42
 2/5 anonim ***** válasza:

Bocsi, nekem sajnos nics tapasztalatom, de én is szeretnék majd kimenni.

Viszont lehet tudok egy kicsit segíteni, hátha hasznos lesz amit én hallottam/olvastam.


Au-pairként el tudsz helyezkedni, elvileg az kapós, és neked is jól jön, mert ott laksz, gyakorlod a nyelvet, találkozol emberekkel folyamatosan. Én szeretnék így kimenni majd amúgy hamarosan. Mindenhol ezt hallottam, hogy aki kiment, annak nagyon tetszett és hasznos volt, ezért írtam ezt neked is, hátha beválik..

Nyelvet tudni kell beszélni, angol a minimum, ha nem angol nyelvterületre mész, akkor értelemszerűen azt az adott nyelvet kell tudni. Van valami konkrét hely, ahova szeretnél menni? Mert az is fontos.

2012. nov. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát én Franciaországra gondoltam, németet tanulok érettségi után szeretnék majd kimenni mert akkor kicsit világot látok és akkor ki tudom találni hogy merre is tovább. Valahol azt írják hogy nem kell nyelvtudás, én nem tudom szóval valamennyi tuti kell. Még van jó másfél évem. Valamennyit tanulok itthon franciául, de az nem lesz elég szerintem.
2012. nov. 28. 20:33
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha Franciaországba szeretnél menni, mindenképp tanuld meg a nyelvet, lehetőleg minél jobban, különben ki fognak nézni... de tényleg. Ott muszáj franciául tudni.
2012. nov. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen franciák amúgy sem épp toleranciáról híresek, ott angollal sem mész semmire.

Amúgy az Au pair az nem önkéntes munka. Önkéntes munkások ált beteg vagy szegény emberekkel, gyerekekkel foglalkoznak, gyakran fizetést sem kapnak, bár sok helyen van 'zsebpénz' pl múltkor olvastam olyat ahol autista gyerekekhez kerestek segítőket, szállással étellel csekély fizetéssel.

[link]

Ez pedig külföldi de annyira azért mégsem hisz erdélyi magyarokról van szó.

2012. dec. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!