Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Elveszett a személyim, és az...

Elveszett a személyim, és az anyakönyvi kiv. Sincs meg. Elfogadják az okmányirodában azt a papírt, hogy "Hatósági bizonyítvány a személyazonossági jelről", ha új személyit akarok?

Figyelt kérdés
2009. aug. 16. 23:33
 1/10 anonim ***** válasza:
53%
Nincs útleveled, vagy fényképes jogsid? Elvileg azzal is igazolhatos magad.
2009. aug. 16. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
azért kérdeztem, mert semmim sincs. az anykönyvi kivonatot újra kérelmezni csak akkor lehet, ha bejelentem hogy elveszett ott, ahol születtem, de az nagyon messze van.
2009. aug. 16. 23:44
 3/10 anonim ***** válasza:
53%

Személyazonosító igazolvány pótlása elvesztés, eltulajdonítás vagy megsemmisülés esetén:

-érvényes útlevél vagy 2001.01.01. után kiadott vezetői engedély, lakcímigazolvány. Az eltulajdonított személyi igazolvány pótlása illetékmentes14 év alatt.


Ha a fenti személyazonosság igazolására alkalmas okmányok közöl egyikkel sem rendelkezik, ideiglenes igazolvány kiállítása szükséges Ha az állandó személyazonosító igazolvány érvényességi ideje lejárt, az igazolvány cseréjét kérték adatváltozás miatt, vagy az igazolványt eltulajdonították, elvesztették, vagy az megsemmisült, akkor 30 napos érvényességi idővel kerül az idelglenes személyazonosító igazolvány kiállításra, és ebben az esetben illetékmentesen. Ha ebből állandó személyazonosító igazolvány is kezdeményezésre kerül, annak illetéke 1500 Ft. Azonban, ha az állandó személyazonosító igazolvány adategyeztetés vagy adatpontosítás miatt nem adható ki (ilyen eset pl. ha az ügyfél külföldön kötött házasságot és emiatt le kell cserélni az igazolványát, és emiatt kérjüka házasságkötésről a hazai hzáassági anyakönyvi kivonatot, de ezt nem tudja bemutatni pl.), 120 napos érvényességgel kerül kiállításra, és ennek illetéke 3.000 Ft.

2009. aug. 17. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
53%
Viszont ha smmilyen igazolványod nincs, akkor születési anyakönyvi kivonat szükséges az ideiglenes személyi igazolvány kiállításához.
2009. aug. 17. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

jajjj istenem, írtam már, hogy

NINCS

anykönyvi kivonatom, és nagyon messze kéne elmennem érte. többször hadd ne kelljen már leírnom, ez nem válasz a kérdésemre!!!

2009. aug. 17. 00:34
 6/10 anonim ***** válasza:
Elvileg postán is intézheted a születési anyakönyvi kivonat másolatának küldését, ennek a pontos menetét telefonon kérdezd meg annál az Önkormányzatnál, ahol születtél.
2009. aug. 17. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

nem kell személyesen elmenned, ajánlott levélben is kérheted a szül akvi kiadását.

és egy (kicsit) off:

a hozzászólók segíteni akarnak neked, ezért, ha lehet, akkor ne sértődj meg és ne te vádold értetlenkedéssel a másikat...

2009. aug. 17. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szia! Nemrégiben én is hasonlóan jártam. Az okmányirodában nem adtak ideiglenes személyit, amig nem kérek új szül.ak.kivonatot, az anyakönyvi hivatalban nem adtak új kivonatot, amig nincs személyim. Na ekkor elküldtem őket a jó büdös francba. Így végül, mivel az enyémeket ellopták és bejelentettem a rendőrségen, a rendőrségi jkv alapján kaptam ideiglenes személyit és azzal már mindent tudtam intézni.
2009. aug. 17. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor menj be és kérdezd meg az önkormányzatot, ne ittt hőbörögjél a válaszadókkal!!!
2009. aug. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
de igenis hőbörgök, aki válaszolni akar, az olvassa el az előzményeket, ne csak írjon ész nélkül. kioktatni nem kell, akik érdemben adtak választ, azoknak nagyon köszönöm.
2009. aug. 17. 14:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!