Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan viszonyultok a beteg...

Hogyan viszonyultok a beteg társadalomhoz amiben éltek?

Figyelt kérdés

Előre elmondom, hogy mindenki szabad, hogy azt csináljon amit akar, de szerintem azért vannak határok, mikor az intim szférádról van szó.Pár példa lentebb:


Beszólások utcán, pofátlan bámulás, "hallgatózás" étteremben stb.


Sok példa lenne, ha ti is hasonlókat tapasztaltatok irjátok ide le.


2012. nov. 24. 09:56
 1/7 schocko ***** válasza:
Ez a társadalom egyáltalán nem beteg, bárhol beszélhetek, nem fog hallgatózni senki, beszólni sem szoktak, mindenki nagyon udvarias, türelmes, előzékeny...Németországban élek :)...
2012. nov. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hogyan? Hát gyógyítom.

Ha most leírnám az összes sérelmemet az pont hogy a beteg társadalmat szolgálná és nem a társadalom gyógyulását.

Először magát kellene mindenkinek meggyógyítani és úgy élni ahogy azt helyesnek tartja.

Nem járok étterembe se szórakozóhelyekre mert csak leszívják az energiám viszont sokat vagyok friss levegőn és megmutatom az embereknek hogy úgy is lehet boldogan élni, hogy nem bántják a másikat.

2012. nov. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem látom ennyire tragikusan a helyzetet. Vannak társadalmi problémák, de melyik korban nem voltak?

Nem mondom, a bunkó embereken én is fel tudom húzni magam, ilyenkor itthon dühöngök egy sort, aztán semmi bajom :) Kétlem, hogy a társadalomnak ez lenne a legnagyobb problémája amúgy, ami meg nagyobb gond, az ellen megpróbálok tenni valamit, ahogy tudok.

2012. nov. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Első válaszoló: igen ez is egy megoldás, hogy más társadalomba élj.


Második válaszoló: a friss levegő segit, de nem mindig lehet elkerülni az ilyen alakokat.Volt úgy is, hogy direkt csendesebb étterembe jártam és ott is akadtak ilyenek.Lehetetlen elkerülni.Viszont érdekes volt Bécsben, sörözőben még a kutya se foglalkozott a másikkal és ez a normális viselkedés szerintem.

2012. nov. 24. 11:17
 5/7 anonim ***** válasza:
A saját utamat próbálom járni, a saját elképzeléseimet próbálom megvalósítani. Maga a társadalom menthetetlenül sodródik valami elég rossz felé. Kicsit ilyen vihar előtti csendet érzek a mai világban. Lehet h önző vagyok, de ha nem lennék, csak nekem lenne rosszabb, mert sokan kihasználnának.
2012. nov. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az önző embereket el lehet kerülni. Ha valaki tudatosan olyan munkahelyet/hobbit stb keres ami neki megfelel és nem csak kényszerből végzi vagy karrierhajhászásból.

Teljesen kiiktatni nem lehet, de nem is kell inkubátorban élni, mert ha valakinek kiegyensúlyozott a családi élete + baráti társaság is normális akkor sokkal kevésbé hat rá egy ártani akaró vagy kellemetlen ember

Külföldön élni sem rossz ötlet egy ideig de pár hetes nyaralás is segít, nem véletlenül találták fel a vakációt.

Önmagában a magyar városok között is nagy a különbség, szerintem a legrosszabb Budapest. Vidéki utazás alatt is újjá lehet születni.

Magyar gyógyfürdők világhíresek.

Engem sok minden zavar azok közül amit leírtál a kérdésben, de azokat inkább csak Bp-n tapasztalom..

2012. nov. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kocsival járok, igy rengeteg neveletlen alakot elkerülök.Igen, ez igaz, egy kielégitő családi élet, sokmindent elfelejtet.Persze ha megkaptad a párodat, ami nem mindenkinek adatik meg első 30 évben(nem csajozásról beszélek, hanem a párod megtalásáról, aki kiegészit).Köszönöm a válaszokat.
2012. nov. 25. 14:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!