Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha a kislánynak adom át a...

Ha a kislánynak adom át a helyet a buszon, illik apának leülni?

Figyelt kérdés

Teszem fel, felállok mert látom, hogy egy 2-3 éves kislány áll az apukája kezét fogva, de mikor felállok, apuka lehuppan,és ölébe rakja a kislányt.

Nem egy fitt 30 éves apukának adtam át, hanem a kislányának. Aki már tud ülni egyedül, nem is egy ilyet lehet látni, hogy teljesen egyedül ülnek.

Mit gondoltok, ezt illik?

Szerintem orbitális bunkóság.


2012. nov. 23. 15:38
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Teszem hozzá ezt 7 szakmai óra után kicsit kiakasztó, pl: ha valaki fizikai munkára akar szakmát, és akkor 7órán keresztül szünet nélkül áll. (szakács-->a gáztűzhelynél nincs kispad, stokedli, puff,fotel, garnitúra, ott állsz 6-7 órán keresztül míg el nem készül a kaja. . .

(nem velemt történt.)

2012. nov. 23. 15:40
 2/14 Pietrosol ***** válasza:
100%

Szia!


Nem azért ül le apuka,mert egy sunkó,hanem ,mert a 2-3 éves kisgyerek apuka ölében szeret ülni!Egyébként,ha csak a helykihasználtságot nézed sincs semmi probléma!Ketten egy ülésen!

2012. nov. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Szerintem parasztság. Lehet én gondolkozom rosszul, de egy apuka fitt még, és nem neki adom át a helyem. Ha már van bennem tapintat, hogy nem akarom, hogy szegény kisgyerek elessen, megüsse magát, vagy esetleg féljen és felállok, akkor ne egy éppen a játszótérről lejött apuka üljön le helyettem. Mert én mondjuk ez esetben álltam egész nap.

(Most ez olyan megihlett kérdés-->láttam már ilyet buszon, és nagy bunkóságnak tartom. Van egy anyuka nálunk is, akárhányszor felszáll a kisfiával, és valaki átadja a helyet, vagy talál egyet, a kisfiát rakja le, és ő áll kapaszkodik, közben fogja a fia kezét. Meglehet oldani így is)

2012. nov. 23. 15:47
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is Pietresolnak van igaza, és te"gondolkozol rosszul" idézet tőled :) Gondold végig: a kislány leül, de esik el, oké. Jól tetted, h átadtad a helyet. A gond csak az, hogy a gyereknek sokkal kisebb a stabilitásérzéke, tehát ha a busz egyet fékez, a gyerek a fél fogsorát ott hagyja az előtte lévő ülés kapaszkodójában. Viszont ha az apja ölében ül, az apja átkarolja, és a gyerek biztonságban van. Még nincs gyerekem, de én is biztosan így csinálnám bizonyos életkor alatt, ill. ha a gyerkőc nagyon hebrencs. (Egyébként meg gondolj arra is, hogy az apa hiába ül, egy 2-3 éves gyerek tud neki annyi programot csinálni, hogy ülve is lefáradjon :) )
2012. nov. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Ezt is értem második:). Mert ez is egy álláspont, több verzió is van, de láttam olyat-sőt nap-mint nap látom, hogy egész kisgyerkek ülnek egyedül apukája anyukája segítsége nélkül. 2 éves kisgyereket is láttam már így, a kislány lehet akár 3 éves is.
2012. nov. 23. 16:10
 6/14 anonim ***** válasza:
44%
Épp fordítva. A helyet a szülőnek adjuk át, hogy az ölébe vegye a kisgyereket és a csomagjait. Éppen az a felháborító, amikor a gyereket ültetik le.
2012. nov. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Számomra pont fordítva van. Én a picinek adom át a helyet, ez nem gáz, egy 15 perc uton, de egy 1-1,5 órás után gáz.
2012. nov. 25. 21:27
 8/14 anonim ***** válasza:
Szerintem pont így normális, én is könnyebben tartanám az ölemben a 2-3 éves gyereket, mint hogy mellette állva fogjam. De azt se értem, azon mi felháborító, ha a gyereket ültetik le. Mindenki saját maga ismeri legjobban a gyerekét, hogy szeret ülni, hogy tud a legstabilabban ülni, stb. És mint ezek a válaszok is mutatják, úgyse lehet mindenkinek a kedvére tenni, mert van, aki az egyik verzión háborodik fel, és van, aki a másikon.
2012. nov. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szerintem egyáltalán nem bunkóság.Nem értem a problémádat. Ha tudod, hogy az apa is leül és ölbe veszi a gyereket akkor nem adnád át a helyet a gyereknek sem?

Én pl. rendszeresen úgy utazom az alig 3 éves fiammal, hogy ölbe veszem, még akkor is ha bőven van hely a buszon, mert így érzem őt biztonságban.

Számomra érthetetlen, hogy emberek ilyesmin tudnak kiakadni. Azt minek nevezed, amikor felszállok a buszra 8 hónapos terhesen egy 3 éves gyerekkel, és nincs senki aki átadná a helyét, pedig nem idősökkel és mozgáskorlátozottakkal van tele a busz.

Ha mégis akad valaki akibe szorult némi figyelmesség, akkor leülök és ölbe veszem a fiam, pedig nagy pocakkal már nem túl kellemes így utazni, de örülök annak az egy helynek is és nem morfondírozok azon, hogy micsoda bunkó emberek vannak, hogy csak egyikünknek adják át a helyet.

Sajnos ez annyira mindennapi jelenség, hogy már fenn sem akadok rajta.

2012. nov. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Meg az a logikája a helyátadásnak, hogy a fiatalabb adja át a helyet az idősebbnek, a férfi a nőnek, a fittebb a megfáradtabbnak, az egészséges a betegnek, a csomagmentes a felpakoltnak, a könnyebben álló a nehezebben állónak.

Aki kisgyerekkel van, annak terhe van, az nem tud kapaszkodni, ha a gyereket fogja és még csomagja is van. Ilyen kicsi gyerek még nem önálló, nem is tud ülni egyedül a nagy széken, fizikailag se, meg nem is mer, nem is szokott.

Ha meg már 5-6 éves, pont ő az, aki át kell adja a helyet az idősebbnek.

2012. nov. 26. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!