Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A cigány muzsika hallgatása...

A cigány muzsika hallgatása elítélendő, azzal szemben aki amúgy nem annak született?

Figyelt kérdés

Mindig szoktam hallgatni kocsiban, mert szeretem a vidámságot és a ritmust, de néha úgyérzem amikor megfeledkezek a külvilágról, hogy hülyét csinálok magamból

A magyar cigányok zenéjét nem szeretem, csak a Románokét, de evidens hogy nem értem miről szól a dal, csak a hangban és ritmusban tudok jókedvre derülni

20/F


2012. nov. 23. 15:34
 1/6 anonim ***** válasza:

A magyar Cigányzenekar és a cigányzene világhírű. Én is nagyon szeretem és sokat is hallgatom.

Semmi köze a zenei ízlésnek ahhoz, hogy a cigányokat szeretem-e vagy sem.

Én pl a román zenét nem bírom, vagy a mai ricsajból álló zenéket. Mégsem ítélem el azokat, akik művelik, vagy éppen ezeket szeretik.

2012. nov. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Miért lenne már elítélendő?

A cigányok között nagyon sok jó zenész van, ez olyasmi, amihez sokuknak tényleg veleszületett tehetsége van. Ha jók valamiben, azt miért ne lehetne elismerni?

Hallgasd nyugodtan, ha tetszik, az ég világon semmi gond nincs ezzel.

2012. nov. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Jézus :) ***** válasza:

"Ne ítélj, hogy ne ítélkezzenek feletted!"


Ha neked tetszik, nincs miről beszélni. Kinek szeretnél megfelelni? Tán az egód nem engedi, hogy hallgasd?

2012. nov. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon megleptetek :)
2012. nov. 23. 16:05
 5/6 Andizsuzsi ***** válasza:
Ezzel az erővel kérdezhetted volna a reggae-t, hisz jamaikainak sem születtünk, vagy a rap-ot, mert amerikai feketék sem vagyunk. Az én egyik kedvenc műfajom a ska, elítélendő, hogy hallgatom, ha nem vagyok raszta?
2012. nov. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Egyeltalán nem ítélem el, sőt jó tudni, hogy vannak ilyenek!:) Én az olyanokat nem bírom, ahol üvölt a Bódi Guszti, vagy ezek a magyar mulatós sz@rok és megáll a lámpánál, lehúzott ablakkal.. Nme baj, hogy hallhgatja, de ezt akkor mások ne hallják. Én például egész nap morcos vagyok, ha munkába menet nem hallgatom meg a kedvenc rockzenéimet. De mindenevő vagyok, egy-két nagyon jó mulatóstól a reggae-n át, a régi magyar zenéig, a heavy metalig sokmindent szeretek.:) Persze mindezt úgy, hogy normális minőségi hangrendszerrel az autómban, buszmegállónál, lámpánál lecsavarva a hangerőt, hogy másokat ne zavarjak. Elkeseredett fejjel nézem azokat az autósokat, akiknek a teszkós mélyláda éppen szétrázza az autóját és csörömpöl közben a csomagtartó..
2012. dec. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!