Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek Budapesten jóval...

Szerintetek Budapesten jóval elfogadottabb a homoszexualitás, mint az ország többi részén?

Figyelt kérdés
2012. nov. 18. 00:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
És ezt így melyik pizsidben álmodtad? Mert Pesten most látok túl sok együtt andalgó meleg párt, tény, hogy vannak meleg szórakozóhelyek és események, de nehogy azt hidd, hogy az utcán attól még elnézik...
2012. nov. 18. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem.
2012. nov. 18. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
95%
Nem, csak nagyobb a közöny és a tömeg.
2012. nov. 18. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Falun gondolom érzékenyebbek rá, főleg az öregek. Na meg persze ott mindenki ismer mindenkit. Minél több ember él egy helyen, annál kevésbé kirívó az ilyesmi.
2012. nov. 18. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Minden főváros liberálisabb mint egy ország többi része.


Ha megnézed a bigott keresztény USA-t a kisvárosokban ott sem tolerálják.A nagyvárosokban meg nem érdekel senkit hogy milyen a szexuális beállítottságod.

Viszont az elfogadás és a nemtörődés két különböző dolog.

2012. nov. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ezt én is úgy tudnám megfogalmazni, hogy Budapesten sem elfogadottabb mint az ország többi részén, csak itt kevésbé törődnek vele, mert megszokottabb jelenség.
2012. nov. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Pesten elég homoszexuális ember van ahhoz, hogy a melegeknek ne kelljen heterókkal érintkezniük a magánéletükben, ráadásul itt a legtöbb ember vadidege egymásnak.
2012. nov. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Nem elfogadottabb csak nagyonóbb emberszám és ezzel együtt nagyobb közöny is . Attól még utálhatnak ha a lakóhelyeden vagy.
2012. nov. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Budapesti vagyok, de most Szegeden tanulok és meleg. Szerintem úgy általában igaz ez, mint mindegyik országban, mivel a fővárosokban az ember sokkal több és többféle emberrel találkozik/lát, a többség jobban tolerál sok dolgot vagy kevésbé izgatja őket mások élete és viselkedése, mint mondjuk egy pletykás faluban. Bp-n például lehet látni meleg párokat az utcán is ha sokat járkálsz a belvárosban (persze elenyésző százalékát annak mint mondjuk egy Ny/É-európai fővárosban), vidéken kevésbé, de volt szerencsém. Tapasztalataim szerint a fiatalok közt kb. a faluról és nagyvárosokból is jött emberek kb. 95%-a teljesen elfogadják ezt (akikkel én találkoztam!, mielőtt még leszóltok), a felnőttek körében Budapest toleránsabb/leszaróbb (ki hogy fogja fel), az öregek többsége meg jóval elutasítóbb, bár talán Budapesten kicsit kevésbé. Persze ez nem reprezentatív, de így látom, meg olvastam statisztikákat is amik kimutatják, hogy minél nagyobb a város, annál elfogadóbb az. Sok olyat hallotam már hogy "majd felköltözünk Pestre mert ott nem zavarja/érdekli az embereket" több témában.
2012. nov. 22. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Budapesti vagyok, de most Szegeden tanulok és meleg. Szerintem úgy általában igaz ez, mint mindegyik országban, mivel a fővárosokban az ember sokkal több és többféle emberrel találkozik/lát, a többség jobban tolerál sok dolgot vagy kevésbé izgatja őket mások élete és viselkedése, mint mondjuk egy pletykás faluban. Bp-n például lehet látni meleg párokat az utcán is ha sokat járkálsz a belvárosban (persze elenyésző százalékát annak mint mondjuk egy Ny/É-európai fővárosban), vidéken kevésbé, de volt szerencsém. Tapasztalataim szerint a fiatalok közt kb. a faluról és nagyvárosokból is jött emberek kb. 95%-a teljesen elfogadják ezt (akikkel én találkoztam!, mielőtt még leszóltok), a felnőttek körében Budapest toleránsabb/leszaróbb (ki hogy fogja fel), az öregek többsége meg jóval elutasítóbb, bár talán Budapesten kicsit kevésbé. Persze ez nem reprezentatív, de így látom, meg olvastam statisztikákat is amik kimutatják, hogy minél nagyobb a város, annál elfogadóbb az. Sok olyat hallotam már hogy "majd felköltözünk Pestre mert ott nem zavarja/érdekli az embereket" több témában. 22f
2012. nov. 22. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!