Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy lehet, hogy még egyben...

Hogy lehet, hogy még egyben van az emberiség?

Figyelt kérdés
Az a sok gondolat és eszme, ami megfogant az emberiség fejében a történelem során egészen idáig, úgy gondolom teljesen érthető. Én egy olyan típusú ember vagyok, aki nem ragad le egy eszménél, hanem egyesével beleéli magát mindbe, hogy megértse miért olyan vonzó 1-1 eszme/vallás/ideológia az emberek számára. Arra jutottam, hogy mindegyik igaz.. mindegyik igaz és igaznak is látod, ha épp a közepén vagy, fel tudod sorakoztatni az érveidet, okaidat és igazad lesz, de a másik félnek is ugyan úgy igaza lesz. Ez a párkapcsolatokban is így van és a barátságokban is, mindenkinek a saját kis világa igaz önmaga számára.. De ez így senkinek sem elég, mindenki a saját világát akarja ráerőltetni a másikra.. Annyi féle világ van, emberenként változó, ha egyszer összhangba kerülsz valaki mással, akkor érezni fogod, hogy mennyire más a világa. Hihetetlen, hogy ennyi ellentét közt még mindig működik a világ.. a mai napon is megy és működik, egészen elképesztő.

2012. nov. 17. 15:07
 1/1 anonim ***** válasza:
Persze, de ha megnézed akkor pont emiatt is nem kevés vér folyt már és folyik ezekben a pillanatokban is (közel-kelet pl). Van ahol toleránsabbak az emberek és van ahol konkrétan fegyvert fognak mert rá akarják eröltetni a másikra a saját eszmerendszerüket. Elég ha megnézed az Iszlám vallási fanatikusokat.
2012. nov. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!