Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a véleményed erről az...

Mi a véleményed erről az esetről? (Volánbusz)

Figyelt kérdés

Mindennap busszal szoktam menni,3 megállót.

Bérletem van ami tegnap lejárt ezért vittem magammal aprót (többször is volt már,hogy nem volt éppen bérletem) és mivel a Volánbusznál sok sofőr nem ad jegyet, csak adsz neki 50-10 forintot felenged ami az utasoknak jó mert nem kell annyit fizetni.(Igazából csak annak adnak jegyet aki külön kéri)

Előkészítettem 50 forintot, és mikor odaadtam a sofőrnek és hozzátettem,hogy csak 3 megállót megyek majd megkérdezte:

-Meddig?

-X térig.

-125 forint...

*adtam még egy százast az ötvenes mellé*

Mire:

-Tehát az X térre?

-Igen

-Bocsánat az 255

*adtam egy kétszázast*

*A sofőr gondolkodik*

-Az csak 3 megálló...na jó.

És vissza adott 250-et és csak a százast tette el.

De nem is probléma hisz így lenne igazságos főleg ha jegyet is adott volna.

Megmondom mi nem tetszett nekem...egy szemét rasszista alak vagyok igen tudom, de a sofőr a sors fintoraként történetesen roma volt és az előttem és mögöttem felszálló romákat ingyen felengedte!S még az előttem lévő öregembertől is, akinek ingyen járt volna az utazás elkért 45 forintot mert az öregnél nem volt ott a személyi ,hogy bebizonyítsa, valóban nyugdíjas.


Még hozzáteszem,hogy fordítva is láttam már ilyet, a magyar sofőr elég sokat elkért a kis cigány lánytól,csakhogy az a sofőr a magyarokat sem engedte fel ingyen, míg ez az ember ingyen felengedte a cigányokat.


Persze most nem fog összedőlni a világ, nem is ez a legnagyobb problémám, de megmondom őszintén,hogy nem tetszett...nem az nem tetszett,hogy többet kellett fizetnem mint amire számítottam (ez is benne van ugyan), de az,hogy bizonyos emberek ingyen utazhattak mások pedig nem és gyakorlatilag faji alapon történt mindez.



2012. nov. 8. 15:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Utálom, ha nem kapok jegyet. Legutóbb, amikor egy barátomat kikísértem valameddig, miután nálunk volt, akkor se adott jegyet neki a sofőr, aztán öt megállóval később jöttek az ellenőrök... Szóval szállhattunk lefele. És teljesen mindegy, hogy cigány vagy nem cigány, minden sofőrnek kellene jegyet adnia minden felszállni szándékozónak, akinek van pénze...
2012. nov. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nekem nem az volt a bajom,hogy cigány volt a sofőr hanem az,hogy a cigányok ingyen utaztak engem (és más utasokat) pedig teljesen lehúzott/leakart húzni.
2012. nov. 8. 15:51
 3/4 anonim ***** válasza:
Te is csalsz amikor ötvenesért utazol, ők is lopnak amikor ingyen mennek fel. Egy kutya. Semmi jogod panaszkodni, az ilyen sofőrök meg hamar mennek a levesbe.
2012. nov. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Már miért lennél ettől rasszista? Jogos a felháborodásod!

Ha valaki ingyen utazhat, akkor a többiek is. Ráadásul Te nem is ingyen akartál utazni.

2012. nov. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!