Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan kezelitek a Facebookon...

Hogyan kezelitek a Facebookon a jelöléseket? Automatikusan visszaigazolás vagy tényleg szigorúan csakis ismerőst fogadtok el?

Figyelt kérdés

A csel ebben főleg ott van, hogy pl infószerzés céljából XY próbál nyomulni egy közösségbe, amely valamilyen szempontból neki fontos. Na most, elég ha csak egyetlen egy valaki automatikusan rányom a visszaigazolásra, és onnantól kezdve megbolondul a rendszer, mert a következő már azt fogja látni, hogy "ja hát ha az ő haverja, akkor biztos én is ismerem". Ezt még megfejeli pár olyan fotóval, posttal, ami valami közös hobbyra utal pl, és már vége is.


Most ez nálunk pl úgy jött elő, hogy van egy zárt sportolói közösségünk (ez nem hiszem, hogy titok lenne bárki előtt, azért az élsport világa igen zárt ugye), amelyet természetesen védünk a külsősök ellen, csak mert csak. Mert sok olyan dolog van, ami nekünk, de csakis egymás közt (!) oké, de külsős inkább ne tudjon róla. Aztán történt, hogy egy celeb-rovatvezető újságíró kitalálta, hogy márpedig nyomul, mert belső infókat akart szerezni, és valami álnéven persze elkezdett jelölgetni csakis a mi köreinkből emberkéket. Elég volt, hogy csak kettő visszaigazolta (bár fogalma se volt, ki az), és már meg is indult a lavina. Utána meg amikor erre rájöttünk, győztünk körleveleket küldeni, hogy hé, nagyon sürgősen nézze át mindenki az ismerőseit, mert gáz van ... az illető meg röhög a markába, hogy számára értékes belső infókhoz jut /jutott.


És akkor ez csak egy példa most, de úgy egyébként hogy kezelitek a jelöléseket? Mindig utánanéztek, hogy ki az, vagy elég egy közös ismerős pl? Az én tapasztalataim igen vegyesek, sőt, mondhatni 50-50%-osak erről.



#Facebook #jelölés #visszaigazolások
2012. nov. 1. 08:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Megnézem ki az.Ha nem ismerős,akkor nem jelölöm vissza.Régebben írtam agy üzenetet amiben megkérdeztem honnan ismerjük egymást,de mára már ennyit se teszek.Nem is utasítom el amúgy,nem is tudom h kell,hagyom függőben
2012. nov. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

jaja sztem is az a legjobb megoldás, csak hát ilyenkor meg sok olyat se igazolok vissza akit tényleg ismerek, csak hát az ember ilyen-olyan versenyeken találkozik valakivel, akkor nem biztos, hogy meg is jegyzi, és akkor így meg indulnak a sértődések :(


azaz nincs jó módszer, hogy a rák enné meg, legalábbis én még nem találtam fel, ezért is lennék kíváncsi

2012. nov. 1. 10:15
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha nem tudod, ki az, akkor meg kell kérdezni (elnézést kérve közben).
2012. nov. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én ha nem ismerem az illetőt vagy nem emlékszem rá, akkor nem igazolom vissza. Esetleg írok neki, hogy mi a tökért jelölt. Ha nincs épkézláb magyarázata, akkor nem igazolom vissza.
2012. nov. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Csak és kizárólag olyannak igazolok vissza, akit személyesen is ismerek. A bizalmas dolgokat meg csak a barátaimmal beszélem meg, akik megbízhatóak; de azt sem a gépen teszem meg, hanem élő szóban.


Nagyon észnél kell lenni a közösségi oldalakkal!

2012. nov. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen "a nagyon észnél kell lenni" -féle elvet osztom én is, mert megjártuk már párszor többen is. Most jelszófeltörési történeteken kívül is, teljesen legálisan is, olyan szinten össze lehet kuszálni valaki életét, hogy az valami horror.
2012. nov. 2. 10:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!