Mi a véleményetek erről? Az olvasást nem helyettesíti az internet vagy a videó.
Szia!
Olvasáskor egy személyes viszony alakul ki az olvasó és a könyv között!Jó esetben nem befolyásolnak képek és ez nagyban növeli a fantáziát,mert kénytelen-kelletlen rákényszerít,hogy az olvasottakhoz képet társítsak!
Itt egy bővebb fejtegetés: [link]
Egyetértek.
Számomra maga az olvasás egy program, bebújok egy plédbe egy tea, és egy könyv,és teljesen kikapcsolok,mert beleképzelem magam az olvasott történetbe. Ugyanakkor imádok buszon is olvasni,mert pillanatok alatt eltelik az egyébként unalmas zötykölődés.
Segít a tanulásban, a szövegalkotásban és szövegértelmezésben, a helyesírásban.
A videón és a neten mindent készen kapunk(te is itt most a házi feladatodat),nem kell gondolkodni, nem kell a fantáziát használni, és legtöbbször értelmezni sem kell.
> Az olvasást nem helyettesíti az internet
Az interneten is lehet olvasni. Van egy csomó elektronikus könyvtár, archívum, stb. Véleményem szerint semmivel sem rosszabb a monitoron elolvasni egy könyvet, mint papíron.
Interneten sok a rövidítés, igen kevés az irodalmi igényű szöveg. Ha olvasol, a helyesírásod, szókincsed is fejlődik - bár én hozzátenném, hogy az sem mindegy, mit olvas az ember, mert az Alexandra könyvkiadó csilivili borítójú szemeteit nem feltétlenül sorolnám az értékes irodalom kategóriába.
A könyvek utolérhetetlen előnye az is, hogy fejlesztik a fantáziát. A neten található legtöbb "olvasmányt" képekkel, videókkal illusztrálják, így megfosztják az olvasót attól a lehetőségtől, hogy olyannak képzelje el az olvasottakat, amilyennek csak szeretné. Egy könyvben esetleg leírják, hogy hogy nézett ki az adott szereplő, de hogy azon belül mi milyennek képzeljük, az mindenkinek a maga dolga. Ezzel szemben ha ott van egy kép, nincs mit elképzelni.
Ez igaz. Mikor olvasol v.mit, akaratlanul is eljátszódik a fejedben a történet, korlátlan a képzelőerőd; míg a megfilmesített történet ezt lekorlátozza, kész képeket ad a tájról, a szereplőkről, mindenről.
Bár nem ide tartozik, de hasonló problémakör a kézírás vs gépírás. A kézírás egyedi, profin hamisítani nem lehet, míg egy szöveget bárki begépelhet, a szakértő nem tudja megmondani, hogy azt ki írta. Ami mankó lehet, az a fogalmazási stílus, de a fél mélyebb ismerete nélkül ez ugrik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!