Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék megtanulni...

Hogyan tudnék megtanulni beszélni?

Figyelt kérdés

Illetve tudok beszélni, csak nincs miről.Hogyan érjem el azt, hogy ha például buszon találkozok egy osztálytársammal, akkor tudjak vele miről beszélni akár 1 órán át is?

Vagy ha pl. randira mennék egy csajjal, akkor hogyan tudnék vele több órán át beszélni?

Most is van egy csaj, akivel megbeszéltük facebookon az alap dolgokat, hogy ki mit szeret, mit sportol, kinek mi a kedvenc filmje/étele, milyen zenéket szeret, az iskolában a tanárainkat, háziállatokat, de most az van, hogy már nem tudom miről kérdezni, ezért inkább rá sem írok.


17/F


2012. okt. 17. 17:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Én is ugyanígy vagyok vele, én egyébként ha beáll a kínos csend akkor elkezdem a felesleges rizsálást úgy spontán. Elmondom az élményem akár kicsit megfűszerezve főleg ha még nem ismerem úgy az illetőt mondjuk az első találkozásnál, vagy valami gyerekkori emlék, esetleg elképzelések, ha meg a másik fél kezd bele akkor ahhoz is hozzálehet szólni még pluszba.

Neked nem az a bajod hogy nemtudsz beszélni hanem az hogy semmi nem jut eszedbe.

2012. okt. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Így van.
2012. okt. 17. 17:23
 3/6 anonim ***** válasza:

Beszélj a mindennapi dolgaidról, hogy mi történik körülötted. Persze ne csak erről rizsázz, meg ha a partner is belekezd valamibe, akkor azt is fűzd tovább, hogy lássa, érdekel téged amit mond.


Kérdezd meg, milyen napja volt, mit csinált, mi volt az iskolában, jövőjéről is kérdezgethetsz, hogy mit szeretne elérni.

2012. okt. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

"fűzd tovább"


Na azt nem tudom, hogy hogy kell.

2012. okt. 17. 17:30
 5/6 anonim ***** válasza:

Használd az agyad, asszociálj. Pl elmeséli milyen filmet látott tegnap, mondjuk valami vígjátékot, kérdezd meg miről szólt, ki a főszereplő, hogy tetszett neki és aztán hogy te meg ezt és ezta filmet láttad, ő látta már? MErt te azt régebben a haveroddal nézted, aki akkora egy állat, képzelje el, ezt meg ezt csinálta. Ő csinált már valami őrültséget? MEsélje el. Elmeséli. De durva, ki se nézted volna belőle. Hogy jött ez? És miket csinált még?

Stb stb. Rizsa.

2012. okt. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

3. vagyok

Gyakorlat teszi a mestert :-)

Régebben én is olyan voltam, hogy nem tudtam beszélgetni másokkal... pedig szerettem volna, ó, de még mennyire!

Ma meg már tök jól megy.

De azért azt se felejtsd el, hogy kell hozzá egy megfelelő partner is, hogy ne legyen passzív a beszélgetés. Ergo hiába erőlködsz Te, mikor a másik még annyira sem tud megmukkani, mint Te.

És az ember nem tud mindenkivel egy hullámhosszon perdülni, szóval nem mehet mindenkivel tökéletesen a kommunikáció :)


Nem lehet, hogy az áll a problémád hátterében, hogy félsz attól, mit gondolnak Rólad mások, hogy esetleg hülyeséget mondasz, ezért inkább nem is mondasz semmit?


Egyébként sokan szenvednek ebben a bajban, úgyhogy ne izgulj, majd lesz jobb is!

2012. okt. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!