Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek is "gyanús", aki...

Szerintetek is "gyanús", aki nincs facebookon?

Figyelt kérdés

Csak mert olvastam, hogy valami amerikai megmondóemberek ezt mondták, meg, hogy már a munkáltatónak is gyanús, ha valaki nincs fent, mert azt gondolják, hogy biztos kitiltották a fb-ről stb.


Szerintem ez hülyeség. Nehogy már ezt nézzék...


2012. okt. 3. 16:37
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Én csak azt akartam érzékeltetni, hogy ha csak a facebook jelenlétet nézik, ki kapná az állást. Tegyük fel, hogy kell nekik az ember. Gábor "gyanús", Zoltán "zűrös", de megvan a tudása is hozzá. Mindkettő rizikós. Mégis a "zűröset" választják, mert ő mégsem "gyanús". Csak "zűrös".


Sok helyen nem csak sima állásinterjú van, hanem úgymond pszichoterroros interjú, megnézik, mit bírsz, ha kényelmetlen helyzetbe hoznak. IQ teszt. Személyiségteszt. Ezeken lehetetlenség csalni. A gyanús még gyanúsabb lesz, a zűrös meg kész káosz... Zoltán és Gábor együtt mennek a munkaügyibe :D.

2012. okt. 4. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Mi alapjan jottetek ra, hogy aki nincs facebookon, az automatikusan gyanus? Vagy mitol lenne gyanus? :D


A munkaltatokat hidegen hagyja, hogy rajta vagy-e a facebookon vagy sem. Ez megint valami uj europai hobort, hogy a munkaltato eloszor leellenorzi, hogy rajta vagy-e vagy sem? :D


En USA-ban elek es meg kell mondjam, hogy rengeteg ember nincs rajta a facebookon itt sem, mert egyszeruen nem erdekli oket. Es nem kell altalanositani, hogy az "amerikaiak hulyek".

2012. okt. 4. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Antimod ***** válasza:
52%

"Sok helyen nem csak sima állásinterjú van, hanem úgymond pszichoterroros interjú"


Voltam már ilyenen, egyszerűen nem értem, miért jó ez. Valamibe belekötött az interjúztató (at egyébként jól sikerült teszt után), és végig arról fejtette ki a véleményét - ami ráadásul nagy baromság volt. Nem értem, még ha sikerül is valakinek egy ilyen interjú, és utána sűrűn elnézést kérnek tőle, meg magyarázzák, hogy "ilyen a stresszinterjú", mégis milyen szájízzel jár oda dolgozni a friss munkaerő, ha az első találkozáskor pszichikusan megtiporták?


"Mi alapjan jottetek ra, hogy aki nincs facebookon, az automatikusan gyanus? Vagy mitol lenne gyanus? :D"


"Az a gyanús, aki nem gyanús!" :D

2012. okt. 4. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Én fenn vagyok face-en viszont csak az ismerőseim láthatják a profilomat. Ismeretlen látja a borítóképem, ahol a barátommal vagyok, ebből neki kiderül, hogy van párkapcsolatom, profilképemen kedvenc állatommal/hobbymmal szerepelek. Ez azért van, akivel találkoztam és be akar jelölni az megtalálja azokat a támpontokat ami alapján felismer. Viszont egy HR-es ne akarjon turkálni a magánéletemben. Még az ismerőseim se látják, hogy kiket ismerek.


Az meg elég nagy diszkrimináció, hogy azért nem vesznek fel valakit, mert nincs fenn egy közösségi oldalon.

2012. okt. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!