Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért lopnak ki mindent a...

Bola79 kérdése:

Miért lopnak ki mindent a postások a NEM ajánlott borítékokból, csomagokból? Ha nem Ok, akkor ki (k)? Es egyáltalán miért nyúl hozzá?

Figyelt kérdés
Gondolom mert mindenhatónak érzik magukat, és azt hiszik hogy az JÁR nekik. De ennél logikusabb választ várok..
2012. szept. 27. 22:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mert manapság már mindenkit felvesznek postára, mert folyton cserélődnek az emberek, szr a fizetés, nem olyan megbecsült szkma mint régen.

Szóval nem becsületes emberek kezelik a leveleinket.

Általában az elosztóban szedik ki, ott dolgoznak minimálbérért mindenféle jöttmentek.

sima levélben csak papírt szabad küldeni, ami kicsit kidudorodik, azt kibontják, hátha ér valamit, és sose tudod meg.

2012. szept. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%

Én az Angliában élő barátnőmnek adtam fel csomagot, majdnem 5 ezer Ft-ért. Volt benne 2 tankönyv, 1 mesekönyv, apró ajándékok, stb. Szerinted ebből mi érkezett meg? 2 tankönyv. Pedig rendesen be volt csomagolva. Szépen fel volt VÁGVA (nem kiszakítva) és csak úgy összegumizva a maradék. Írtam a postának, szerintük nem bizonyított, hogy ők voltak. Mégis ki a franc????

Most figyelem a netet, volt benne egy valami, ami beazonosítható. Ha meglátom nem a rendőrségre megyek, hanem a tévéhez.


Azt megértem, ha elveszik egy csomag vagy Timbuktuban köt ki... azt is, ha valaki bénán csomagol és az ő cuccának a tartalma kifolyik és tönkre teszi az én csomagomat... Na de az, hogy kimazsolázzák belőle a jobb cuccokat, az felháborító!!!!


A barátnőm annyira ideges lett, hogy feltette a blogjára. Erre többen is panaszkodni kezdtek, hogy velük mi történt, a legjobb az volt, hogy valaki Svájcból küldött csokit és csak a papírja érkezett meg. Kiették belőle a csokit!!!!


Na azóta kerülöm a postát, mindenkinek szidom azt a tolvaj bandát. Csomagot már nem küldünk egymásnak a barátnőmmel, ami fontos az megy futárszolgálattal, levelezés meg csak emailen.

A gyerekeknek meg lett mondva, hogy nincs többet levelezés, nem küldünk egy képeslapot sem (pedig úgy örültek neki), mert ellopják.

Email, skype, stb, de posta kizárva.

2012. szept. 27. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
97%

Az én lányom Angliában dolgozik. Egy alkalommal, amikor nekem küldött pénzt, csak sima borítékba tette, két papír közé.

Tudjátok, mit csináltak? A boríték alját kb. 1 cm hosszúságban felvágták, alig lehetett észrevenni, csak tüzetesebb vizsgálat után vettük észre a vágást.

Ezen a kis résen valami kis eszközzel benyúltak, szerintünk csipesszel, vagy ollóval, a papírpénzt rácsavarták és szépen kihúzták.

Nekem csak az üres boríték érkezett meg, és a két papír, ami között a pénznek kellett volna lennie.

2012. szept. 27. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
érthetetlen miért nincs bekamerázva a postai elosztó. biztos a főnökség is megkapja a jussát amiért becsukjak a szemüket.
2012. szept. 27. 23:47
 5/8 anonim ***** válasza:
90%
És ez még csak rosszabb lesz.Lassan már akkora lesz a csóróság,hogy mindenki lopni fog.
2012. szept. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%

Kisgyermek levelet ír a Télapónak. A postán nem tudnak mit kezdeni vele, mert a címzett helyén ennyi áll: Mikulás, Északi Sark. Felbontják hát a levelet:


"Kedves Mikulás!

A családom nagyon szegény körülmények között él, így idén nem kérek semmit sem, csak azt akarom, hogy küldj 100.000 ft-ot, hogy tudjunk ételt venni és ki tudjuk fizetni a számlákat."


A postások nagyon megsajnálják a kisgyermeket, úgy döntenek, összedobják a pénzt. De mivel ők sem gazdagok, csak 50.000 ft gyűlik össze. Ezt szépen el is küldik a kisgyermek szegény családjának. Az ünnepek után jön a válaszlevél a kisgyermektől, a postások izgatottan bontják fel majd olvassák a levelet:


"Kedves Mikulás!

Nagyon köszönöm, hogy segítettél a családomon. De képzeld, azok a szemét postások lenyúlták a pénz felét!"

2012. szept. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 bstewe válasza:
57%

Arra lennék kíváncsi, hogy mikor történik valami a Magyar Posta logisztikai központjában? Még a postás is meg mondja, hogy LOPNAK és számtalan panasszal találkozott! Nekem az Ebay-en rendelt cuccaimat már több min 100-120 $ tűnt el..

Nem volt ez mindig így, kb. 3 év után tűnt el 1 csomag AA 1,2V 4 db aksim. Most, hogy rá jött valaki arra, miket rendelgetek 5-10 $ ért, így rám állt valaki és sorba tünteti el a csomagjaim!

Mivel Kínából nem ajánlva jön ezért nincs nyoma! Most megpróbálok minden olyan médiát felkutatni, a hol foglalkozhatnak ezzel!

2013. okt. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem Európa! Ez a Balkán! Ami itt megy az teljesen felháborító, már az emberek is a gyilkosok, rablók pártján állnak. Primitív fél ázsiai nép a magyar, semmi köze Európához. Az Európai Unió helyében már rég kivágtam volna ezt az országot az Unióból, mint macskát villanyoltás után. Aki teheti és normálisabb, csomagoljon és irány a Nyugat.
2016. nov. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!