Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A budapesti életnek mik az...

A budapesti életnek mik az előnyei, és mik a hátrányai?

Figyelt kérdés
2009. júl. 27. 10:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Milyen szempontból? És ki(k)nek? Mármint egy 16 éves tininek vagy egy 40 éves családanyának?


Előny:

-nyüzsi (aki szereti)

-minden megtalálható és aránylag könnyen meg is közelíthető

-tömegközlekedés


Hátrány:

-nyüzsi (aki nem szereti)

-zaj

-szmog

-kevésbé nyugodt környezet

2009. júl. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A 16 éves tininek
2009. júl. 27. 11:32
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

16 éves Tininek előnyei hogy könyen barátokat párt tud szerezni magának ( Több ember van mint kisfaluban )szórakozási lehetőség eléggé tág.


Hátrányai pl hogy kevés az esély arra hogy maradando élményei legyenek pl : közös motorozás szerelés a haverokkal meg hsaonló élmények.


Bár én személy szerint azt tapasztaltam a pesti osztálytársaimon hogy szinte 10 ből 8 divatmániás,emos,vasaltfejü vagy csak kocka.A pesti lányokról inkább ne beszéljünk szóra sem érdemes.A pesti fiataloknak csak a pucos bulizás meg a legmenőbb divat számit.Szóval én pesti lányal nemjönnék őssze egy vidéki ember többet ér .Régi sulimban csak pestiek jártak ( nemjárt vidéki ) és sulit váltottam mert nembirtam elviselni hogy állandoan arról beszéltek hogy milyen jót buliztak a bankban meg hogy a szöke barátnőjének mekkora aa melle.Állandoan csak a gyúrás ment a témában meg a divat füvezés piálás.A legtöbb pesti lány emo vagy valami gyökér.MOst amelyik suliba járok vannak vidékiek is énia az vagyok kb 20 km pestől de itt megtalálom a közös hangot.

2009. júl. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

A 16 éves tininek:


Előny:

-több szórakozási lehetőség

-éjszakai élet

-nagyobb nyüzsgés, dinamizmus

-sok haver - legalábbis a lehetőség több

-iskola szempontjából több lehetőség, esetleg (nem feltétlenül) színvonalasabb oktatás

-diákmunkában is több lehetőség

-"szabadabb" életvitel

-változatosabb emberek


Hátrány:

-az ember jobban elveszik a tömegben, kevésbé tud kitűnni

-ha mégis, általában hamarabb sodródik rossz irányba

-több a kísértés

-beilleszkedésre való törekvés is rossz irányba vihet

-mivel sok a lehetőség szórakozás szemponjából is, "bandázós" haverok, tanulás és személyiség rovására mehet

-egyszóval könnyű elkanászodni:)

-több a beton mint a zöld:/

2009. júl. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindent leirtak előttem! Szuper! Hozzá tenni csak annyit, hogy az volna az ideális, ha az ember Budapest egyik kertvárosi részében kezdhetné az életét, majd 6 éves korától kb. 30 éves koráig belül a sűrűjében élhetne és ezután újra ki a csendesebb részekre, úgy 60 éves koráig. 60-tól pedig a legcsöndesebb és legkisebb, de összkomfortos ökokisfaluba vonulhatna vissza a hildék adta anyagi biztonsággal. Ja, felébredtem...bocs. (Budapest zajközepén élek, de még élvezem az előnyeit)
2009. aug. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én XII. kerben élek, ez teljesen más, olyan mint egy falu, no beton, semmi nyüzsi. Viszont az előnyei nagyrészt itt is megvannak, pl. egy 15 perces autózással bármi elérhető, van busz is. Na meg Bp legnagyobb előnye, hogy az átlagfizetések magasabbak (igaz, az árak is magasabbak, de nem olyan mértékben)
2009. aug. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ellent mondanék annak, aki azt mondja, hogy a pestiek diavtmániások:)

Én pesti vagyok. Éltem vidéken is. Általános iskola nagy részét pesten jártam, és én is ezt tapasztaltam, cska a buli, a fű, pia stb.

És aztán középiskolába kerültem, olyan emberek közé, akiket érdemes ismerni, akik szeretnek sátorban aludni, és nem sikítanak, ha szar a hajuk, akik szeretnek lovagolni és túrázni, akik vidéken is jól vannak, de imádják a nyüzsgést, ezért élnek pesten. És nem járok se bankba se roiba vagy effélre discokba, más módja is van a szórakozásnak Pesten főleg. Pluszban megemlíteném, hogy kultúrális/művelődési szempontból Pest nagyon jó hely.

Egyébként igen, itt könnyű rossz irányba terelődni, de meg sokkal szilárdabb jellemet lehet "kiépíteni" kísértések közepette, plusz a világnak több oldalát lehet megismerni.

2009. okt. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!