Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szülőértekezlet szöveget...

Szülőértekezlet szöveget keresek? Tudna -e valaki segiteni? Milyen kezdő formulákat lehet ilyenkor alkalmazni?

Figyelt kérdés
Légyszi segitsetek,kezdő vagyok.
2009. júl. 23. 13:00
 1/7 anonim ***** válasza:
79%

Semmi extra. Jó estét kívánok, köszöntöm Önöket, X. Y. vagyok, az osztály tanítónője/a csoport óvónője (Tényleg, akkor most melyik vagy, csak kiváncsiságból érdeklődöm)A mai szülői értekezleteken a következő témákról lesz szó. ...

Kérem, hogy a jelenléti ívet írják alá.

Mikor elmondtad a mondanivalódat, kérdezd meg, hogy kinek van kérdése vagy hozzászólása, de lehet, hogy ezt már közben is megteszik. Ha zavar, és szeretnéd inkább te végigmondani, akkor nyugodtan kérd meg, hogy legyen szíves megvárni, amíg te befejezed, és utána kérdezni. De ha már lesz egy kis rutinod, akkor fogsz tudni rögtön is reagálni. Nálad is legyen ott egy cetli, amire feljegyzed a szülők közbevetéseit. Legyél mosolygós, udvarias, de látsszom rajtad, hogy tudod, hogy mit akarsz. Nem akarlak elijeszteni, de nem minden szülő egy gráll lovag, némelyek agresszívek, támadnak. Ezt udvarias határozottsággal kell kezelni, illetve megkérdezheted, hogy a többi szülőnek mi erről a véleménye.

2009. júl. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
46%

Egyszerű.

Üdvözlöm a kedves szülőket. Én vagyok a gyerekek új osztályfőnöke.. stb. Az értekezletünk mai témája stb..


De ha már diplomát kaptál igazán tudhatnál köszönni, bemutatkozni és beszélni. Bocs.

2009. júl. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
70%

Ha már diplomája van sokmindent tud,de pl minket egyáltalán nem készítettek fel ilyen helyzetre....egyáltalán nem az ő hibája hanem az oktatási rendszer

Egyébként az 1. nagyon jól leírt

2009. júl. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
27%

Nekem is van diplomám és nem készített fel minden helyzetre. De nem is kell ahhoz diploma,hogy feltaláld magad egy szituációban. Nem a neten kell mindent keresgélni. Főleg ha már egy tantestület tagja és szülőire készül. Vannak már évek óta ott dolgozó kollégák akiktől tanácsot lehet és kell kérni.

S nem az oktatási rendszert kell szidni, az a legkönnyebb.

2009. júl. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.3.VÁLASZADÓ-kedves,hogy igy megvédtél.Egyébként a 2. válaszadónak csak annyit,hogy bár hihetetlen,de tudok köszönni is,sőt beszélni is,csak ez a szituáció számomra még új,s gondoltam kérek egy pár jó tanácsot a nálam tapasztaltabb,rutinosabb emberektől.
2009. júl. 23. 16:12
 6/7 anonim ***** válasza:
Én előkotortam a régi ellenőrzőimet:) Annyi van benne hogy Tisztelt Szülők! A szülői értekezlet ekkor és ekkor, itt és itt lesz. Tisztelettel: aláírás
2009. júl. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szülő vagyok.Valóban az 1 mindent jól leírt.Mikor a lányom középiskolába került az első szülői értekezleten minden tanár jelen volt aki abban az évben tanította.Bemutatkoztak és elmondták ki mit fog tanítani.Az osztályfőnök kezdő volt de lelkes és ezt találta ki.A másodikra azt találta ki, hogy mindenki családostul menjen apa anya gyerekek,testvérek egy kis üdítő, süti.Amolyan ismerkedési délután volt.A szülők röviden bemutatkoztak ki mivel foglalkozik stb. Csináltunk egy listát amire a telefonszámokat címet leírtuk,ezt a tanárnő lefénymásolta mindenki kapott egyet,így bármilyen ügyben kereshettük egymást.Végig nagyon jó volt a kapcsolat szülők, tanár és gyerekek között.Esetleg ezt is kipróbálhatod.Sok sikert.
2009. júl. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!