Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy hívjuk azt a viselkedést,...

Hogy hívjuk azt a viselkedést, amikor a egy kérdezőt jól leolt valaki?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy van-e és mi a neve annak a megnyilvánulásnak, amikor valaki segítséget kér és ellene fordulnak amiatt, mert vagy rosszindulatúak, vagy valamiért nem érzik jogosnak a panaszt/segélykérést.


Példa: egyszer láttam egy autóst, aki ment szabályosan a főúton és egy kutya úgy kirohant eléje, hogy nem tudta az ütközést kikerülni és kára keletkezett. Aztán félre akart állni és idegességében úgy állt meg, hogy az egyik kerékkel lement az útról. Mivel a kutya gazdája nem volt meg, leintett egy rendőrjárőrt és segítséget kért. A rendőr meg jól rámászott, hogy hogy állt félre.


Vagy mint az a rendőr, aki előbb üt, aztán megkérdi: "ja maga a sértett?"


Vagy itt a gyk-n, amikor valaki elkeseredetten kérdez valamit, mert ellehetetlenültnek érzi magát és vígasz, vagy segítő szándék helyett jól kioktatják és a problémáját elbagatellizálják és még sértegetik is.


A kérdésem kizárólag arra vonatkozik, mindennemű ítélkezés nélkül, hogy az efféle "visszafelé elsülést előidéző" magatartásnak van-e valami egyszavas neve?



#etimológia #nyelvészet #ellene fordulás
2012. aug. 9. 19:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mit írtál és mit válaszoltak rá.

Mert van amikor a szép szó öl meg és nem az igazság.


Mondjuk az más kérdés, hogy van-e értelme bunkónak lenni.

De hát ki tudja? Lehet nem is voltak veled bunkók, csak te vagy túl érzékeny, a válaszoló másra gondolt stb..stb..


Nehogy azt gondolod, hogy ide csak azok járnak akik segíteni akarnak vagy kérdezni.:(

2012. aug. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs külön neve. Ahogy annak sem, hogy kiírok egy kérdést, mintha kérdeznék valamit, pedig valójában csak le akartam írni, milyen igazságtalanok sokszor az emebrek.
2012. aug. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem, szerencsére nem a saját sérelmem ihlette a kérdés kiírását, hanem olvastam egy kérdést valahol, aki ki volt borulva és segítő szándék (az igazságot is lehet megalázás nélkül is közölni) helyett tömény rosszindulatot kapott.

Még én írtam be neki, hogy ne húzza fel magát, ha mások kötekednek vele.


Mondom, a kérdésem az, hogy mi a neve az ilyen "visszatetsző" viselkedésnek?

2012. aug. 9. 20:02
 4/4 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy mi volt a kérdés, mi volt rá a válasz és a válaszoló minek szánta és miért.
2012. aug. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!