Mi ezeknek az országoknak a jövője?
Gazdaságilag, politikailag, kereskedelmileg, fejlősdés szempontjából érdekelne.
Svédország
Finnország
Norvégia
Hollandia
Portugália, Brazília
Köszönöm!
Nem vagyok nagyon otthon az ilyesmiben, de látom, hogy nem érkezett még válaszod, szóval... :)
Egyedül Norvégiához tudok érdemben hozzászólni. Norvégia az egyik legszegényebb ország volt Európában, ment a csóróskodás, "légyszi-csak-egy-halat-különben-éhenveszünk" kéregetés. Aztán hirtelen, hihetetlennek tűnő módon rengeteg kőolajat találtak a fennhatósága alatt található vizekben. Ez egy csapásra mindent megváltoztatott: Norvégia rendkívül gazdag ország lett, herdálja a pénzt hogy minél jobb életet biztosíthasson az állampolgárainak. A kőolaj viszont egyre fogy, és egyszer csak nem lesz több... és ha nincsenek okos befektetések, akkor az álomvilág egyszer csak kipukkan, és Norvégia lassan, de biztosan visszasüllyed a nyomorba.
Remélem, tudtam bármennyit is segíteni.
Hozzátartozik a képhez, hogy a norvégok az olajbevételüknek egy jelentős részét egy befektetési alapban különítik el, pont azért, hogy felkészülhessenek az olaj utáni életre. Már most új iparágakat telepítenek, meg fejlesztik az oktatást, hogy ne járjanak úgy, mint az öböl menti arabok, akik az olajfinomítók mellett legfeljebb mecsetek építésével készüklődnek.
Hollandia: ha bejön a globális felmelegedés előrejelzése, akkor majdnem az egész területét el fogja nyelni a tenger.
Ha nem, akkor - a svédekkel együtt - a bevándorlás kérdéskörének a kezelése lesz az, amin a jövőjük eldől. Meg persze az európai válságon.
Brazília: robbanásszerű fejlődés, már 50 millió ember él európai életszínvonalon, igaz, drótkerítéssel körülvett és fegyverrel őrzött "fehérgettókban". Sok portugál ma odavándorol az európai válság miatt. A másik 150 millió pedig továbbra is úgy, mint a harmadik világban szokás, nyomortelepeken, éhségben, piszokban és jogfosztottan - őellenük kellenek a kerítések. Minden attól függ, hogy sikerül-e hatékonyabb, igazságosabb elosztási rendszert teremteni. Ha igen, Brazília a jövő század nagyhatalmai közé fog tartozni. Ha nem, akkor a társadalmi feszültségek addig növekednek, amíg forradalom vagy katonai puccs nem következik be, ahogy az már eddig is sűrűn előfordult.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!