Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy lehet hogy manapság...

Hogy lehet hogy manapság minden fiatal egyetemista?

Figyelt kérdés
Talán csak azok nem akik túl csórók, de ők is csak azért nem, mert nincs pénzük egyetemre járni, de amúgy azok lennének. Szerintetek egészséges folyamat? Nem az lenne az egészségesebb ha csak a krém tanulna felsőfokon? 130 iq+ stb. talán nem lenne ennyi kukába való mérnök, közgazdász stb
2012. júl. 29. 12:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem mindenki egyetemista és nem csak azok nem, akiknek nincs pénzük rá.
2012. júl. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
54%
Az lenne egészséges, ha nem csak a diplomának lenne ma presztízse, hanem a szakképzésnek is. Nem lehet mindenki diplomás, kellenek mesteremberek is, az manapság derogál a fiataloknak, pedig ha saját háztartást kezdenek vezetni, nekik is szükségük lesz vizesre, gázosra, villanyszerelőre, mindenfélére. Azt nem tartom megoldásnak, hogy csak az elit kerülhessen be a felsőoktatásba, senkit nem szabad tőle elzárni, ha ott akar tanulni. Csak mellette népszerűsíteni kellene a többi iskolát is.
2012. júl. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
49%
Azzal nincs gond hogy sokan diplomásként akarnak dolgozni meg egyetemen tanulni, csak valóban sok olyan ember megy oda aki éppenhogy csak bejutott és semmi érzéke nincs rá. Valakit kényszerítenek erre pedig ő inkább szakmunkás szeretne lenni, valaki azért megy oda mert még kiélheti magát a bulikban és még sorolhatnám közben meg siralmas eredményeket tesz le az asztalra, valaki időhúzásból csinálja mert tudja jól hogy munkanélküliség van és inkább vár hátha jobb lesz. Az a baj hogy sok diplomás van és rengetegen munkanélküliek vagy pénztárosként dolgoznak meg segédmunkásként, közmunka stb... Van egy haverom friss diplomás fél éve van meg neki és munkanélküli, vagy is van munkája de az csak alkalmi és ő ment inkább OKJ-s képzésre tanulni villanyszerelőnek. Az a baj hogy kevés mester ember lesz így valóban sokak csak koszos munkának tartják, pedig ezek is kellenek. Én azért tanulok autószerelőnek mert azok mindig kellenek és a mai autókat már nem lehet otthon szerelni mert rögtön kód hiba lesz aztán az életbe nem indítja be szerelő segítsége nélkül még egy izzót sem bír kicserélni. Akkor kőművesre, ácsra, asztalosra, víz vezetékszerelőre is szükség van mert házak, épületek mindig épülnek vagy fel kell újítani és ha valaki becsületesen kitanul egy szakmát pár évet dolgozik mellette és ha mindent jól csinál, nem issza el a pénzét, akkor szép kis vállalkozást is csinálhatna belőle ha már lesz elég kuncsaftja hogy érdemes lenne belevágni. Bátyám egyszerű asztalosként kezdett most 30 éves 20 évesen kezdett el dolgozni 25 évesen már járt emberekhez maszekolni 27 évesen egyéni vállalkozó lett most meg már fél éve egy vállalkozása van alkalmazottakkal és járnak egyes helyekre csinálni a munkát és jól keres belőle van elég jó bevétele van és már fontolgatja hogy jövőnyáron egy nagyobb műhelybe fog beruházni, ezen kívül jól megtud élni a barátnőjét is ő tartja el mert nem tud munkát vállalni illetve az irodai dolgokat meg a számlázást, is a barátnője csinálja hogy legalább legyen keresete valami, így alkalmi munkában alkalmazza. Én is mehetnék hozzá betanított munkára csak nekem itt a gyakorlat plusz most szünetem van ugyan de diákként dolgozok egy kisebb áruházba ahol elég jól keresek, nem dolgozom ki a belem és jó csapatban vagyok, főállást meg nem vállalhatok tanulóként. Szóval ide inkább mester emberek kellenek aztán azokból lehetnek vállalkozók is és akár többet is kereshetnek mint egy diplomás.
2012. júl. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
50%
Most megyek egyetemre. Volt általános iskolás osztályomból kb 10-15-en ha mennek egyetemre, 35 emberből. Az a "minden fiatal" marha nagy túlzás.
2012. júl. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
52%

Magyarország elég elcseszett ország ilyen téren.


Tegyük fel hogy valaki szakmunkásnak tanul.Mondjuk vízvezeték szerelő lesz.Végez az iskolával és lesz állása egy vállalkozónál.Kap körülbelül nettó 90 ezer forintot havonta.Szerinted ebből hogy éljen meg?

Ahhoz hogy vállalkozó legyen ahhoz meg sok pénz kell.És ekkora adóknál nem nagyon nehéz vállalkozni.

És mi lesz a megoldás?Hogy vízvezeték szerelő külföldre költözik mivel ott megél rendesen alkalmazottként is és megbecsülik a munkáját.


A diplomásoknak is alacsony a fizetése Magyarországon de átlagban még mindig többet keresnek mint a szakmunkások.És szeretne mindenki diplomás lenni.

2012. júl. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
44%
van egy csoporttársnőm,elment szlovák egyetemre,ide mindenkit felvettek felvételi nélkül,a csaj nemcsak szlovákul,de még OLVASNI sem tud rendesen,na ilyen is egyetemre jár
2012. júl. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
hát az én osztályomból anno a 28 főből, 8an mentünk egyetemre...többiek mind okj vagy felsőfokú szakképzés, vagy ki külföldre dolgozni/nyelvet tanulni. tényleg túlzás a "minden fiatal"...
2012. júl. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

13:51

Kicsit pontosítanák. Azok a fiatalok akiket érdekli egy kicsit is a sorsuk és a jövőbe tekintenek azok tanulnak, gimnáziumba vagy szakközépbe kerülnek, innen egyetemre mennek vagy OKJ-ra és lesz valamilyen állásuk. Akik tojnak az egészre, azok meg mennek szakmunkásképzőbe, ott ugyan úgy sz.rnak az egészre, nagy részük még onnan is kibukik, aztán a végén lesz pár trehány, használhatatlan szakmunkás.

2012. júl. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy ma rengeteg diáknak egérút az iskola, tökmindegy, hogy OKJ-s képzésről van-e szó, vagy egyetemről/főiskoláról.


A Bolognai-rendszer az utolsó rúgás volt a lejtőn a magyar felsőoktatásnak. Azóta, hogy bevezették, már jópáran végeztek benne, és láthatóan még kiegyensúlyozatlanabb lett a magyar munkaerőpiac. Szerintem annak semmi értelme, hogy v.ki tanul 3-5 évet egyetemen, utána meg elmegy olyan munkakörbe, amihez felesleges a diploma.

A másik baj, hogy nagyon le vannak nézve a szakmát tanulók. Mintha szégyen volna. Pedig, a munka sosem szégyen, mindegy, hogy könyvelőről, vagy villanyszerelőről van szó.

2012. júl. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
44%

Hát mérnökből pont nincs annyi kukába való. Rohadtul kevesebb van, mint kellene. Ahogy orvosból is. Gazdasági és humán szakokon végzett diplomásból van annyi mint a szemét. És pont emiatt reformálták most meg a felsőoktatást. A műszaki képzéseken kívül az összeset jelentősen lefaragták. Amúgy még így is elmaradunk a diplomások arányában a "nagy" nyugati országoktól.

A szakképzéseket pedig sajnos a rendszerváltás után durván lejáratták. Ennek a levét isszuk most, ezért nem akarnak a fiatalok annyira szakmát tanulni. Beültették a bogarat a fülükbe, hogy légy diplomás és gazdag leszel, könnyű munkával. Egyetemeken a gazdasági és jogi szakokra bejutásért ölik egymást az emberek. Emberfeletti teljesítménnyel tanulnak (több nyelvvizsga, csupa emelt szintű érettségi), hogy bejussanak. De eljött az idő, hogy ez megváltozik. Egyetemi keretlétszámokat lefaragták. A szakképzéseket nagyon népszerűsítik. És jól teszik. Mindig hiányszakmát kell tanulni, amennyiben az embernek van rá lehetősége és tehetsége.

2012. júl. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!