Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Helyesen jártam el ebben az...

Helyesen jártam el ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Az egyik diákom részegen jött be az iskolába,az első órája velem volt. Rájöttem, hogy nem ülhet az iskolában abban az állapotban, valamint a többi órán valamelyik tanár kolléga valószínű, hogy behívta volna a szüleit vagy felvitte volna az igazgatóhoz, mert szemmel láthatóan alig állt már a lábán. Az óra végén kihívtam az illető diákot és elvittem az egyik barátjához ( aki már nem sulizik, ezért otthon volt délelőtt ).

Az osztályba később bementem és mondtam a többieknek,hogy ne nagyon említsék ami történt.

Az illető diák felhívott a következő nap és megköszönte,hogy nem csináltam ügyet ebből és mondta,hogy nem fog többet előfordulni. 17 éves amúgy


Szerintetek helyesen jártam el ?


2012. júl. 27. 11:44
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nem.

Aki ilyen link alak, megérdemli, hogy jól elkapják, hátha helyre áll a nemlétező esze.

2012. júl. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
igen...
2012. júl. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

17 évesen még keresik önmagukat mindenki csinált/csinál hülyeségeket nem kell rögtön hatalmas következményt kreálni ha el lehet kerülni, mivel megköszönte nem hinném hogy nagyon rossz folyamatosan bajba kerülő diák lenne....

Velem is volt hasonló máig nagyon hálás vagyok a tanáromnak (jó nem első órán) és tanár lettem én is, és ugyan így járnék el....

2012. júl. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Antimod ***** válasza:
100%

Az idő eldönti. Ha többé nem megy részegen suliba, akkor a lehető legjobban. Ha viszont látszólag nem használt a dolog, akkor nem, de később lehet más módszerrel próbálkozni.


Szóval szerintem jól tetted, hátha meglesz a pozitív hatása.

2012. júl. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, helyesen. Adtál neki még egy esélyt. Több ilyen tanár kéne sztem. Gratula! (egy 3 gyerekes anya)
2012. júl. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Andizsuzsi ***** válasza:
0%
Emberileg igen, szakmailag viszont nem. Ha bármi történt volna vele azután, hogy te "kivitted" az iskolából, te lettél volna érte felelős.
2012. júl. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát, szakmailag bele lehet kötni, viszont - mivel szerencsére jól végződött a dolog -, mondható, hogy jól csináltad.


Ugyanakkor én biztos nem vállaltam volna azért a felelősséget, hogy kiviszem az iskolából(!!), mikor az én felügyeletem alatt áll, aztán mondjuk ne adj' Isten kiderül, hogy:

1. rosszul lesz az alkoholtól akár miatt, és orvosi segítségre szorul,

2. az a barát sem megbízható/nem ér rá vele foglalkozni, akármi, és magára magad, vagy még rosszabb: még nagyobb bajba kerül.


De tényleg nem okoskodni akarok, hisz, mint írtad, minden jól alakult, egyszer belefér. Rendszeresen azért ezt így ne.

2012. júl. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
*akármi miatt - akart lenni
2012. júl. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem korrekt voltál. Ha többet tényleg nem fordul elő, akkor megérte, ha meg mégis, akkor meg később úgyis meg tudod ezzel szívatni.

Amúgy valószínűleg az egész suli tud már róla...

2012. júl. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!