Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Könyvben az életkort lehet...

Könyvben az életkort lehet számmal írni? (Pl. Ennél: "25-26") Vagy az hiba vagy nem illik?

Figyelt kérdés
Légyszi, aki ért hozzá, az jelezze azt is, de minden véleményt szívesen fogadok! :) Köszönöm!

2012. júl. 25. 18:46
 1/6 ava87 ***** válasza:
100%
Nem szokás, legalább is én még eddig mindig úgy olvastam, hogy betűvel ki van írva. Szerintem nem lenne úgy szép, ha számmal lenne írva.
2012. júl. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Átírtam betűre! De akinek van még hozzá valami gondolata, írja nyugodtan! : )
2012. júl. 25. 19:53
 3/6 Everya válasza:
100%
én már több könyvben is láttam számmal és szerintem semmi baj nincs vele:) ha úgy akarod irni, akkor ird úgy:)
2012. júl. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Oké, köszi! :)
2012. júl. 27. 17:55
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Elegánsabb, ha betűvel írod, de csak egy bizonyos (szubjektív) határig, a túl hosszú számoknál már nem praktikus. És az sem elegáns, ha felsorolásban a számok egy részét így, a másik részét úgy írod, pl. „Elfogták az elkövetőket: egy 23, egy huszonöt és egy harmincéves férfit.”
2012. júl. 29. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ment a zöld oda is!!

Köszi:)

2012. júl. 29. 18:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!