Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért mondják a halra, hogy...

Miért mondják a halra, hogy nem hús?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem értem, akkor mi az, ha nem hús? Olvasom, hogy valaki vegetáriánus, húst nem eszik, de halat azt igen. Van, aki szerint a hal nem állat? Én ezt nem értem
2012. júl. 21. 03:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez számomra is fura. Az is hús. Csak halhús. Mint ahogy a marha húsa meg marhahús.
2012. júl. 21. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Inkább nem tartják tudatos, érző élőlénynek, és azt hiszik, a halnak úgy sem fáj, ha megölik. Így nem kínozza őket bűntudat, mintha egy csirkevágásról lenne szó. Olvastam már olyat, hogy a hal idegrendszere fejletlen, ezért az ingereket nem igazán fogja fel - tehát neki aztán tényleg mindegy. (Ezt vega írta itt egy régebbi kérdésnél.)
2012. júl. 21. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Nem kiabál, így hajlamos azt hinni az ember, hogy nem is érez. Igazi szüklátókörűség jele.
2012. júl. 21. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%

A halak és a vízi állatok hidegvérűek. A baromfi,disznó stb meleg vérű.

Régen a katolikus egyház a böjti napokon szigorúan tiltotta a hús evést. Sőt,nagyböjt idején 40 napig is.

De a főpapok,nagyurak nem akartak hús nélkül étkezni. Ezért a halról megállapították,hogy nem hús,azt szabad enni böjti napokon is.

A vegák átvették tőlük ezt szokást.

2012. júl. 21. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
sőt, ahogy Ráth-Végh István irta is, régen egyes kolostorokban a szerzetesek böjti napokon pld a marhahúst hal formájú szeletekre vágták, mintha halat ennének, (mert az nem hús) tehát nem szegik meg a böjtöt :)
2012. júl. 21. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Érdekes infók, főleg ez a halformájú marhahús, hát nem semmi :) Meg a böjti napok a főuraknak is érdekes. És az is, hogy nem tartják érző élőlényeknek őket. Köszönöm mindenkinek a választ!
2012. júl. 21. 09:12
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom milyen vega az aki eszik halat, de én csak olyan vegát ismerek, aki tényleg nem eszik húst, max tejtermékeket. :)
2012. júl. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
70%
Én nem hiszem, hogy bármely ember, aki a szerzetességre teszi fel egész életét, az nem bírja ki azt a heti 1 napot, hogy ne egyen húst. Szerintem ez kitaláció.
2012. júl. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Az elnevezés a katolikus egyházból ered, ahol a böjt a hústól való tartózkodás, de halat szabad enni. A különböző szerzetesrendekben húst csak a beteg testvérek ehetnek, de a legtöbb rend engedélyezi a halat. Ami valójában nem csak hal, hanem még sok más állatot is idevesznek, ami hidegvérű vagy a vízben él. Az elnevezés a zsidó hagyományból származik.

Semmi köze a vegetarianizmushoz, vagy az érző élőlényről való gondolkodáshoz. Az egyház szerint csak úgy számít az érző élőlény, hogy ha megölik, akkor kíméletesen oltsák ki az életét.

2012. júl. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!