Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Teljesen belebetegszem abba,...

Teljesen belebetegszem abba, hogy nincs munkám. Ti hogy bírjátok ezt az időszakot?

Figyelt kérdés

Van valaki aki támogat és lelkileg segít átvészelni a munkanélküliséget?

0,5 éve vagyok munkanélküli.Aki írné,hogy miért nem vállalok el ezt meg azt,annak jelezném,hogy T.scoba,mindenhova beadtam önéletrajzot,de még takarítónak is kérnek több éves tapasztalatot.

Párom fizetéséből élünk,egyre csak nő az adósságom,mert nincs miből fizetni.

Hogy tudtatok átlendülni a kilátástalanságon?ű

Néha teljesen elveszítem az életkedvemet és arra gondolok,hogy talán jobb lenne véget vetni ennek az egész szenvedésnek...



2012. jún. 7. 17:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy egyedül ezzel! Én is így vagyok és szarul bírom. Nem tudok segíteni én se. :(
2012. jún. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Evvel én is így vagyok. 3 év alatt 1 év mviszonyt tudtam összeszedni. Válni akarok a páromtól, mert nem bírom már vele, de így 10 év múlva se jön össze.
2012. jún. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szakma?
2012. jún. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem két éve nincsen állandó munkahelyem.

Ez idő alatt szinte teljesen megőszültem-történtek más szerencsétlenségek is szépen sorjában.


Párom és még pár barátom bíztat.

Elvégeztem egy tanfolyamot is, de még semmi haszna.

Jövő hónapban elvileg lesz munkám, de az is ismerős útján.

Most tanulgatom hozzá a dolgokat.



Kitartás, fél év még nem nagy kiesés, van ismerősöm, akinek 4 éve nincsen munkája.

2012. jún. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én már teljesen depressziós vagyok. A párom is és én is munkanélküliek vagyunk. A korunknál fogva már nem is kapkodnak utánunk a munkaadók. Már előre félek a téltől, hogy miből veszünk fát, és nekünk is csak gyűlnek, gyűlnek azok a rohadt sárga csekkek. Meg kellene csináltatnunk a csatornázást, mert nem vagyunk rá kötve a csatornára, az is nagyon sok pénzbe kerülne, a vízdíj így meg horribilis lesz. 10x-ese a mostaninak. Totál kész vagyok.
2012. jún. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 intrepid ***** válasza:
64%
Ötven felett vagyok, van otthon internetem, napi 5 jelentkezést, önéletrajzot elküldök. Minden **art elvállalok, pl postaládás szórólapozást is, volt olyan napom, hogy egész nap mászkáltam, és 1000 forintot tudtam keresni, mert csak postaládába bedobva fogadták el, a lakók viszont nem szeretik a szórólapot. Akkor inkább munkát keresek, de az is elég lehangoló, sok tahó hirdet, az ember elküldi a jelentkezést, és tahókám annyi fáradságot nem vesz, hogy válaszoljon. Az ember meg csak vár és reménykedik. Lehet, el kellene kezdeni lopni. Te pedig kérdező, verd ki a fejedből ezeket a gondolatokat, ha nincs más mód lopjál csaljál, de az életed ne dobd el! Nem neked kell szégyellni magad, ha ezt kell csinálni, hogy ne halj éhen. Én semmi segélyt nem kapok, mert vagyonőrként, évekig feketén dolgoztattak, hiába mentünk panaszra bárhova, ez így volt az MSZP alatt is, így megy a FIDESZ alatt is, és ne feledjük, a főváros SZDSZ irányítás alatt volt.
2012. jún. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én ugyan munkanélküli nem voltam de nem viseltem el hogy keveset fizettek nekem , nem a piaci értékemet fizették.Ezért fogtam magam és leléptem külföldre.Jelenleg a 3. külföldi országban élek és megállapodok itt.Nem megyek már haza , max látogatóba.
2012. jún. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Csak egy érettségim van és levelezőn tanulok.Így meg ugye diákmunkára sem vesznek fel,mert ahhoz nappali jogviszony kell.Rettegek attól,hogy kidobnak az albérletből,ha egyszer párom kevesebbet keres,már nem tudunk fizetni semmit.Így is van,mikor hónap végén már kaja sincs itthon és a szívem megszakad,hogy páromnak nem tudok vacsorát adni,mikor hazajön 12 óra munkából.

Tv-t,telefont kikapcsolták,már a behajtótól keresik édesanyámékat,amiért szintén lesül a képemről a bőr.Itt a nyár és egy rövidnadrágot,vagy egy papucsot nem tudok venni magamnak,mert egyszerűen nincs rá pénz.A legkisebb netet vettem most meg,hogy legalább az álláshirdetéseket tudjam nézni.De még a sminkcuccaim is elfogytak,nem is tudom hogy tudnék elmenni egy álláshirdetésre.Szüleim messze laknak,hazaköltözni nem tudunk,mert nincs hova.

Eddig csak azért nem csináltam "hülyeséget",mert rettegek a pokoltól......

2012. jún. 7. 18:26
 9/12 anonim ***** válasza:
20%
Allj be prostinak...! Na ok csak vicceltem, de ha jobban belegondolok van akinek tenyleg nincs mas valasztasa, a meltosagaval ehen pusztul.Vagy csinalj valami buntenyt es csukasd le magad..ott szakmat is tanulhatsz , lakbert se kell fizetni.:D Magyarorszagon kisembernek egyre kivitelezhetetlenebb a megeles. Hova fog ez vezetni.Lassan kivandorol mjd mindenki, mint Romaniabol...pffff.
2012. jún. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Milyen szakra jársz? Nappalira nem tudnál átmenni? Sok adósságod van még? A párod hol dolgozik?

Én fél éve vagyok munkanélküli. Közben mondjuk dolgoztam másfél hónapot. Sokszor nekem se könnyű. A család,a párom és néhány barát támogat. Én itthon állatokat nevelek, igaz, nem én fizetem a takarmányt. Azt ajánlom mindenkinek, hogy ha kertes házban laktok, akkor legyen veteményes kertetek, és ha van rá lehetőség, tartsatok állatokat. Így legalább hasznosan telik a nap, és lesz is mit enni.

2012. júl. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!