Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Vaterás eladóval szemben a...

Vaterás eladóval szemben a rendőrségi feljelentés hogyan zajlik?

Figyelt kérdés
Az ügyfélszolgálat tett javaslatot, hogy tegyem meg a következő lépést a hatóság fele. Volt már ilyen ügye valakinek? Hogyan zajlott? És mi lett a vége?

2012. máj. 28. 18:58
 1/6 anonim ***** válasza:

szerintem ilyenkor az ügyfélszolgálat - miután megtetted a feljelentést egyelőre ismeretlen tettes ellen- a rendőrség hivatalból megkeresi a vatera üzemeltetőjét, aki nekik (a rendőrségnek) már vacillálás nélkül köteles lesz kiadni az összes adatot(felhasználói név,valós név,telefonszám, e-mailcím, lakcím, mindent amit csak tudnak), és akkor onnantól a vatera kiszáll az ügyből, és maradsz te, mint sértett, és az eladó, mint vádlott, meg a rendőrség, mint hatóság.


Aztán attól függően, hogy mekkora értékről van szó(azért nem mindegy,hogy egy autóról, vagy egy mp3 lejátszóról van szó) leültetik 2-3 hónapra, vagy 5 évre.

2012. máj. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
szerintem az ügyfélszolgálatot- >ez akart lenni az eleje
2012. máj. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az ügyfélszolgálatot már körüljártam, felszólították, ő is panaszlevelet írt az ő szemszögéből. Nekem az a válasz jött hogy vonjam be a hatóságot, neki meg az hogy velem tisztázza a félreértést. Én emberi hangnemben ultimátumot adtam, erre ő letiltotta az e-mail címemet is. Ilyenkor egyértelműen a hatósághoz kéne fordulni. Viszont nem biztos hogy megéri 2500 Forinttal foglalkozni, de engem már nem a pénz érdekel mert költse patikára, hanem sárba tiporjam ezt a tetves dögöt.
2012. máj. 28. 19:58
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem fogják leültetni,akkor se ha többen feljelentették már.

50.000 forint lett a szabálysértési értékhatár,ezenkívül nem mindegy,hogy volt-e büntetve.

2012. jún. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Tettél végül feljelentést?
2012. jún. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
3 nap múlva vissza utalta a pénzemet hála istennek. Nem sok kedvem lett volna a magyar hatóságokkal kínlódni, de megtettem volna. A visszakapott pénzem meg elutaltam a leukémiás gyerekeknek. :)
2012. jún. 27. 00:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!