Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi tesz egy vidéki/falusi/tany...

Mi tesz egy vidéki/falusi/tanyasi embert azzá ami? (egy pesti szemszögéből)

Figyelt kérdés

A falusiakat sokszor lenézik és cikizik a hátuk mögött. A beszédstílusuk/viselkedésük/beilleszkedési "folyamatuk", vagy szimplán csak az öltözködésük alapján tesznek ilyenkor különbséget az emberek? Ha igen, mi számít parasztos/falusias/vidéki öltözködésnek? :D


Kezdettől fogva Pesten élek.


2012. máj. 22. 12:52
 1/8 anonim ***** válasza:

Objektíven nézve szerintem a tájszólásuk (ha van), esetleg az öltözetük (merthogy inkább vannak "terepmunkához" öltözve, mint a városiak).

A stílusuk egyszerűbb, könnyebben, lazábban beszólogatnak másoknak, vagy legalábbis a városi ember túl közvetlennek érzi a falusi udvariasságot.


De ez nem mindenkire igaz, csak az ilyen kivételek sokkal feltünőbbek. :)

2012. máj. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Andizsuzsi ***** válasza:
75%
A falusiak akkor vannak terepmunkához öltözve, ha terepmunkán vannak. Nyilván a kertbe kapálni-gyomlálni nem abban a ruhában megyek, amiben dolgozni, vagy vásárolni. De ha be kell mennem a városba, akkor a ruhám alapján senki sem mondja meg, hogy ott lakom-e, vagy falun. A tájszólás nem falu vagy város, hanem tájegység kérdése. Ahol tájszólással beszélnek, ott úgy beszélnek falun és városon is. Ma már, mikor a falvak nincsen elzárva a világtól, nincs igazán különbség ilyen téren falu és város között. Persze az idős emberek még őrzik a régi hagyományokat, de a fiatalabb generációk között eltűnt szerintem a különbség.
2012. máj. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Te jó ég, valaki máris megsértődött! :DD

Arról írtam, hogy ha valakit falusinak néznek, akkor vajon mi miatt lehet ez. Nem arról, hogy minden falusi ilyen!

Nem véletlenül írtam, hogy "De ez nem mindenkire igaz, csak az ilyen kivételek sokkal feltünőbbek."

2012. máj. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
59%

Az ún. "városiak" közül csak azok kicsinylik le a falusi embert, akik - hát hogy is mondjam? - szellemi értelemben proletárok. Lehetnek akár akadémikusok is, mégis azok.


ANDIZSUZSI leírta a lényeget. Annyit szeretnék hozzátenni, személyes szempontként, hogy a falusi emberek középkorú/idősebb korú generációját sokkal emberibbnek, melegebb szívűnek és ítélőképesebbnek tartom, mint számtalan sok városit (pestiként mondom). Ők is utaznak, élnek a technikai vívmányokkal (gépesített a háztartásuk, használnak okostelefont és GPS-t az autóikban), kifogástalanul felöltöznek minden rendezvényre - de beszélgetni velük, emberi kapcsolatot tartani..nekem felüdülés.


Ami a legfiatalabbakat, a serdülőket illeti, külső megjelenésük semmiben sem különbözik a városiakétól. Sajnos azonban, őket is utólérte a városi kortársaikra szomorúan jellemző értékvesztés. Általánosítani nem lehet és nem is akarok, de sok esetben látom.

2012. máj. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Andizsuzsi ***** válasza:
42%

ma 14:21!


Ha rám gondoltál - a lepontozásból ítélve rám -, nem, nem sértődtem meg. Annál is inkább nem, mert Pesten születtem, városban nőttem fel, és csak mióta férjnél vagyok, élek falun. Viszont pont emiatt van tapasztalatom összehasonlítani. Csak a tényeket írtam, nem minősítettem.

2012. máj. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Sokkal, de sokkal jobban számít nekik a közösség véleménye ("mit fognak szólni, aztán majd a falu a szájára vesz!") Városiakat ez annyira nem érdekli, sőt budapestieket egyáltalán nem. A másik: mivel kis közösségben élnek, ezért mindenkit jobban meg szeretnének ismerni, tehát mondjuk egy fővárosban felnevelkedettnek zavaró lehet a kérdezgetés.
2012. máj. 23. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én falusi vagyok és én egyáltalán nem értem, hogy miért néznek le minket...De mondjuk egyszerű a válasz:sztereotípia...attól, hogy falusiak vagyunk egyből tájszólással beszélünk, kecskét, disznót tartunk, nincs kábel TV-nk...Pedig ez egyáltalán nem így van. Például, rólam az emberek meg nem mondanák, hogy falusi vagyok... és amikor kérdeztem egy pesti netes haveromat, hogy mit gondol a falusiakról azt mondta, hogy "nem tudja, hogy képesek azok disznajok meg kecskék közt élni... mondtam neki, hogy én bizony falusi vagyok, na eléggé ledöbbent, de elmagyaráztam neki, hog mit jelent falusinak lenni és megváltozott azóta a véleménye...
2012. jún. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Effiee ***** válasza:
Én falun élek, már 2 éve. (14 éves vagyok) Senki nem beszél másképp, mint egy városi, és mindenki normálisan öltözködik. Már nem azért költöznek falura az emberek, mert állatokat akarnak tartani, vagy földet művelni. Hanem azért mert itt sokkal nyugodtabb a környezet, mindenki ismer mindenkit, az idősek pedig egyáltalán nem pletykásak. :D Én szeretek falun lakni. :)
2012. aug. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!