Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Rosszul adott vissza és én...

Rosszul adott vissza és én sem figyeltem, olyan rossz érzés, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Online csomagküldőtől rendeltem, az MPL, vagyis a posta szállította ki. Pont rámköszöntek, ezért nem figyeltem eléggé oda, csak később (mire a postás már elment és én befejeztem a beszélgetést) vettem észre, hogy szegény egy ezressel többet adott vissza! Nézegettem a csomagot, de se járatszám, semmi azonosító, amiből kiderülne, hogy ki hozta ki nincs rajta. Olyan lelkiismeretfurdalásom van...

2012. máj. 21. 14:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Pedig már nem tudsz mit tenni.Reméljük neki sem lesz emiatt kenyérkérdés hó végén.Off: egy hónapja járt nálunk a kéményseprő,és majd' 2 hét után vettem észre,hogy itt hagyta a szénmonoxidmérő masináját.Felhívtam a megyei tűzvédelmiseket,nem hozzájuk tartozott,aztán a szomszéd városiakat.Ők foglalkoznak a mi falunkkal.Bejelentem,a nő majdnem hogy lecseszett,hogy miért ilyen későn szóltam.Másnap eljött egy kéményseprő és meg sem köszönte.

Ne parázz rá nagyon,ilyenek is vannak.

2012. máj. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kellemetlen, mert nem tudod kideríteni, hogy ki volt. Ha egy diszpécsernek vagy valakinek a postánál elmondod, miért keresed a kézbesítőt, őt hozod nehéz helyzetbe, mert úgy fogják kezelni, hogy nem figyel oda a munkájára. Lehet, hogy ő maga sem fogja észrevenni a hiányt, legfeljebb műszak végén kevésnek találja a megmaradt borravalót.
2012. máj. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ahogy a 2-es írta, ha a postának szólnál, akkor gyakorlatilag szólnál a főnökének, hogy többet adott vissza neked. Nehogy felhívd! Inkább kipótolja ő maga nap végén a hiányt és legközelebb jobban figyel, de legalább nem rúgják ki...


Én az ilyenekből már nem csinálok ügyet, hisze egy csomószor meg az van, hogy kevesebbet adnak vissza és csak később látom. Nem nagy összegek ezek, ilyen körforgás és kész.

2012. máj. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, abban reménykedem, hogy sok címre megy és kap úgyis borravalót. Gondolom kitellik belőle, mert sajnálnám, ha még ráfizetne, vagy gondja lenne a munkahelyén ebből.
2012. máj. 21. 14:55
 5/6 anonim ***** válasza:

Postás vagyok.

Ez sajnos előfordul. Ekkora összegnél még nem, de ha több hiányzik neki (sajnos ez is előfordul, emberek vagyunk) , valószínűleg visszament volna a címekre érdeklődni, hogy adott -e valahol többet. És az esetek többségében ilyenkor mindenki tárja szét a kezét, hogy nála biztos nem....

De ezzel a vezetők is tisztában vannak. Nyugodtan felhívhatod a postát és megkérdezheted, ki volt aznap felétek szolgálatban, és elmondhatod azt, is, hogy többet adott vissza és te szeretnéd visszaadni neki. Ezért nem fogják kirúgni, ez a pénzkezelés velejárója, nem gépek dolgoznak a postán, hanem emberek. Viszont ha ezt megteszed, valószínűleg megjegyzik a postán a neved (bár kérdés, mekkora városban laksz), hogy egy rendes ügyfél vagy.

2012. máj. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha akarsz nekem írd meg privibe a címet-házszám nélkül-meg a vezetéknevet és kiderítem melyik srác volt!(postás vagyok és ismerek sok csomagkézbesítőt Bp-en).Egyébként az ilyen hiányokat még aznap este be kell fizetniük...
2012. máj. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!