Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nietzsche-től szeretnék...

Nietzsche-től szeretnék olvasni könyvet, mik a leghíresebb művei? Mit ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Leginkább filozófiai gondolataira vagyok kiváncsi. De valójában ilyen (:D) nagy filozófusoktól szeretnék olvasni, mint Ő, vagy Machiavelli. Köszönöm előre a segitségeteket!

2012. máj. 11. 16:51
 1/4 anonim ***** válasza:
40%

Görög filozófusok:

-Arisztotelész

-Euklidész

-Platón

-Püthagorasz

-Szókratész


Római filozófus pl. Seneca


Amit te keresel: [link]


A "főbb művei" menüpont

2012. máj. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
77%

Ha nincs filozófiai előképzettséged, akkor gyakorlatilag nem fogsz érteni semmit Nietzschéből. Célszerűbb egy Nietzschéről szóló összefoglaló könyvet olvasnod, de előtte jöjj tisztába a filozófiatörténettel nagy vonalakban.


Összefoglalók Nietzschéről:

www.iep.utm.edu/nietzsch/

plato.stanford.edu/entries/nietzsche-moral-political/

Cambridge Companion to Nietzsche


A legkönnyebben olvasható laikus számára Nietzschéből (és nagyon tanulságos): A történelem hasznáról és káráról. A legkevésbé pedig a Zarathustra.


Ha nincs filozófiai előképzettséged, akkor Descartes, Arisztotelész és Platón azok, akiket bizonyos szinten aránylag könnyen meg tudsz érteni. Platónhoz viszont előzőleg Szlezákot ajánlott olvasni.

2012. máj. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
59%

Én az szólott Zarthrusa-val kezdtem Nietzschet-és le is tetem kb. a 20dik oldalnál, pedig sok filozófiai tantárgyam volt, és szerettem is őket.Én őt nem ajánlom.

Machiavelli tényleg jobb.

2012. máj. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 necrovomitpussy válasza:

Én ezeket ajánlanám:

- Ecce Homo

- Az Antikrisztus

Viszont ne Nietzschével kezdj filozófiai irányú könyveket olvasni, mert nem a legegyszerűbb, az tény.

2012. máj. 20. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!