Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Vaterás ügy,11 forintos...

Vaterás ügy,11 forintos árunál normális ennyire felháborodni? Tényleg én vagyok a hibás?

Figyelt kérdés
Eladtam egy szoknyát 11Ft-ért. A vevő kérte a személyes átvételt, el is mentünk, átadtam, de a csaj ott helyben rá se nézett, csak fizetett, megköszönte és lelépett, pedig ilyenkor azért meg szokták nézni az árut, mielőtt átveszik (én legalábbis megnézem mindig). Azt hittem, minden rendben ment, megadtam a pozitív értékelést, később viszont láttam, hogy ő negatívat adott, felháborodott hangnemben írta, hogy nem jó a szoknyán a zipzár, és hogy ezt miért nem írtam bele a leírásba (amikor otthon eladás előtt kipróbáltam, akkor tökéletes volt, ezért nem volt benne a leírásban), meg hogy nehogy vásároljanak tőlem, mert megbízhatatlan meg csaló vagyok (megjegyzem, addig 100% pozitív voltam, igaz, még csak kb. 20 dolgot adtam el). Szerintetek én voltam a gondatlan?

2012. ápr. 26. 07:24
 1/4 anonim ***** válasza:
11 ft.-ért? Ezért még helybe is vitted neki?Cippzárt nem kap ennyiért!
2012. ápr. 26. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A vevőről inkább nem írnék véleményt, de mostmár tudod, hogy legközelebb ne hagyd, hogy ne nézze át előtted a vásárolandó cuccot a vásárló.
2012. ápr. 26. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az eladók közül sokan addig nem értékelnek, míg a vevő nem értékelt - tehát lehet a kifogásaira válaszolni.

Én ezt az 1 forintos dolgot nagy marhaságnak tartom. Persze kurrens dolognál csábító, most vettünk egy kerékpárt, 1 Ft-ról indult, 70 licitáló volt rajta, felment 29 ezerre.

De, kinéztem egy Thomas párnát+egy sapit+valami kitűző volt még. Csodálkoztam, hogy egy forintra rakja fel az eladó, nem csak ezt, hanem legalább még 5-6 féle dolgot. Volt hátra még vagy 2 óra, már fogalmaztam magamban, hogy mennyit ajánljak fel neki a megnyert cuccokért, nehogy 1 forintért hozzam már el tőle, ilyen erővel kidobhatná a kukába is ezeket a nem is rossz dolgokat. Erre jön egy értesítés, hogy a termék adatai megváltoztak, nem elérhető.Tehát mikor látta az eladó, hogy kénytelen 1 forintért! odaadni a cuccait, akkor leveszi. Hát ez legalább olyan pofátlan dolog, mint a te vevőd ügye, mert mit gondolt, mit kap 1 forintért, vagy akkor inkább egy lyukas 2 filléresért? Az én esetemben meg legalább be kell állítani egy min. árat, mert a tisztességtelen hozzáállás mindkét fél részéről elítélendő.

Egyébként én sem nézem meg soha, ha személyesen átveszek, megbízom az eladóban. Nem is csaptak még be, de korrektnek kell lenni mindenkinek.Legalább írt volna neked egy emailt, mielőtt értékel!De a problémák azért vannak, hogy okuljunk belőlük.

2012. ápr. 26. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Azért indítottam 1 forintról sok cuccot, mert másképp úgyis csak kidobtuk volna őket, nekem már nem kellenek, másnak meg lehet, hogy igen. Minimálárat nem rakok rá, mert az többe kerülne, mint amennyiért el tudok adni dolgokat (azt hiszem, most 120 vagy 140Ft), nem éri meg. Nekem az se baj, ha ingyen kell odaadnom, de gondoltam, hátha szerencsém lesz, mert mondjuk valakinek nagyon kell és hajlandó érte fizetni, volt már olyan is, akkor elkelt villámáron. De azért egy kicsit kiakadtam, hogy egy szinte ingyenes cucc miatt képes valaki ilyen hangnemben reklamálni, ráadásul úgy, hogy tényleg nem nézte meg ott helyben, pedig ő ragaszkodott a személyes átvételhez. Akkor mondhatnám, hogy oké, igaza van, tényleg rossz a zipzár, bár amikor otthon megnéztem, működött. De így még csak bizonyítani se tudja, honnan tudjam, hogy nem ő cseszte-e el, vagy hogy egyáltalán igazat mond-e? Nekem is volt már olyan, hogy pl. rosszul csomagolt napszemüveget törötten kaptam meg, de nem rohantam rögtön fikázni az értékelésben, hanem írtam az eladónak, ő kérte, hogy küldjem vissza és kicseréli, így is történt. Utána lehetett pozitívan értékelni. Tudom, egy negatív értékelés semmi, azon a nőn kívül eddig csupa pozitívat kaptam, de akkor is néha ki tudok akadni rajta, hogy milyen emberek vannak.
2012. ápr. 26. 16:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!