Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Múzeumok éjszakája; hogy...

Múzeumok éjszakája; hogy eshet meg ilyen? Nagyon bántó, és diszkriminatív dolog történt velünk tegnap este.

Figyelt kérdés
Férjemmel, és 7 hónapos kislányommal elmentünk a Szépművészeti Múzeumba. Éppen az állandó kiállítások közül az olaszt tekintettük meg. Cumisüvegbe vittük üdítőt a kislányomnak, és nyilván ivott is belőle, mert elég meleg is volt odabent. Odajött egy teremőr hölgy, és ránk szólt, hogy menjünk ki, mert itt nem szabad kisbabát itatni. Kérdeztem tőle, hogy ez hol van kiírva, mert nem láttuk. Mondta, sehol, de nekik ez KI VAN ADVA. Mii???? Természetesen kijöttünk onnan. Vélemények?
2009. jún. 21. 11:13
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
85%

Kedves kérdező, hadd említsek meg pár dolgot, gondolom, fiatal, első babás anyuka vagy.

Gyereknevelést már születéskor el kell kezdeni, ha nem ezt teszi valaki, akkor később hiába siránkozik, ha a gyereke neveletlen, a szülő hibája, ha nem kezdte időben. Vannak szabályok, amiket a gyereknek is kutyakötelességed megtanítani, és ide tartozik a múzeumi viselkedés is. Tegyük fel, hogy te a gyerekeddel nem vagy tekintettel erre a múzeumi szabályra, és engeded, hogy igyon a múzeumban, a gyerek ezt fogja megszokni, és ha nagyobb lesz, akkor is inni meg enni fog a múzeumban, és ő lesz a legjobban felháborodva, ha a teremőr kitessékeli, vagy ha nem is engedik be, mivel te nem szoktattad rá, hogy múzeumban táplálkozni TILOS, csak akkor már te se fogod tudni neki elmagyarázni, miért utasították ki a mustártól csöpögő hamburgerrel, mert te arra szoktattad rá, hogy táplálkozhat.


Egy ilyen szabály nem véletlenül születik, van a múzeumban egy előtér a ruhatárnál, ott vannak WC-k is, elvégezheti mindenki a dolgát, ehet-ihat, de míg bent van a kiállítási teremben, addig ki kell bírnia mindenkinek. Vannak olyan szabályok, amiknek a be nem tartását még büntetik is, ez nem ilyen, de az alkotót is megtiszteled azzal, ha ezt a táplálkozási tilalmat betartod és a gyerekeddel is betartatod.

2009. jún. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
88%
hohoho te mikor használod azt a kifejezést, hogy "megvan a véleményem valakiről" pozitív értelemben? Ezt elvileg lehetne erre használni, de gyakorlatilag nem használjuk. De ne nyelvtanozzunk, te is tudod, hogy nincs értelme annak, amit most írál :)
2009. jún. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
80%

Megértelek, kérdező, hogy most kicsit kivagy bukva. Velem is megesett már hogy meggyőző véleményemet sorra cáfolták meg a válaszadók. Rosszul esett nekem is de elfogadtam mert igazuk volt.

Ne sértse az önérezted hogy rádcáfoltak, a válaszadóknak van igaza, fogadd el, és ne támadással védekezz hanem csak fogadd el.

És kár lepontozni mindenkit. Kicsinyes. :)

2009. jún. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
24%

:D azért a hét hónapos gyerek megitatása nem tragédia. és a szabályok nem arra vannak, hogy ész nélkül alkalmazzuk őket!!! Szerintem itt az ésszerű értelmezés lett volna célravezető a teremőr helyében. Cumisüvegből ha valaki le tud öntözni a terem közepéből valamit akkor gratu:D

A gyereknevelést pedig, nyugi, nem szúrtad még el:D tiszta badardág.

kedves tőletek, hogy kijöttetek, a teremőr pedig tanulhatna valami modort és jó lenne ha nem örülne mindenki annyira, hogy végre kiskakas lehet a szemétdombján. a felettest meg nyugodtan hívasd, hogy szerinted a teremőr feladata nem pont ez lenne...max ő is elküld,de legalább megmondtad:D

2009. jún. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
90%
Most ebben mi volt modortalanság a teremőr részéről azt nem értem. Titeket csak megkért,hogy kint piknikezzetek,ne az antik tárgyak előtt, őt viszont kibasszák az állásából,ha meglátjáka felettesei,hogy te itatod a gyerekedet a teremben,akkor is ha nem lehet lespriccolni semmit a cumisüvegből. A szabályok mindenkire vonatkoznak,nem lehet kivételt tenni,tényleg nem értem,szegény dolgozó részéről ez miért volt bunkóság. mMég csak nem is pattogott szerencsétlen,hanem kerek perec megmondta,hogy neki ezt a lelkére kötötték,akkor nyilván ezt csinálja,ezért kapja a pénzét.
2009. jún. 21. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
87%
Azt írtad,hogy ti a terem közepén itattátok a gyermeket..És fel vagy háborodva mert a teremőr rátok szólt...Én most nem írom le azt amit mindenki leírt,és amiben igazuk van...de gondolkodj...tegyük fel ti megtehetitek mert te úgy gondolod,hogy a terem közepén lehet inni...Akkor a többiek?Mondjuk melléd áll még vagy 20 ember a terem közepére,és esznek-isznak...hiszen ha nektek szabad akkor mindenkinek...Te hogy reagálnál??Most írhatnád,hogy jó,de az én gyermeken kicsi,és kocsiban volt?Igen,mondjuk a másiknak a gyereke 6 éves,és az anyuka fogta a kezét....ez is lehet egy érv...DE egyik sem elfogadható...Vannak szabályok amiket már neked is gyerekkorban meg kellett tanulni...Ilyen a múzeum szabályai...
2009. jún. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
92%
Igaz, hogy már rég volt, de leírom a véleményem. Legközelebb majd a kiállítóterem kellős közepén kezdesz el sz@ros pelenkát cserélni, mert messze vagy minden kiállított tárgytól, és egyébként is, hogyan lehetne három méter távolságról összekenni a tárgyakat? Nem kell pusztán azért elszállni magadtól, mert a világra szültél egy gyereket. A szabály az szabály. Én tárlatvezető vagyok és automatikusan el szoktam mondani mindenkinek, kortól függetlenül, hogy táskát, üdítősüveget nem behozni, mert ha meglátom valakinél, azt azonnal kitessékelem. A szabályok érvényesek gyerekre, felnőttre egyaránt. Ha nem tetszik, hogy be kell tartanod, akkor ne vigyél egy hét hónapos gyereket ilyen helyre. Ezzel nem a teremőr minősítette magát, hanem Te.
2010. jún. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!