Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Akinek van kedvenc kortárs...

Akinek van kedvenc kortárs írója: ha találkoznál vele, mit mondanál neki, mit kérdeznél tőle?

Figyelt kérdés
Benned lenne a félsz, hogy előtted már rengetegen feltették ugyanazokat a kérdéseket, és már unja?
2012. ápr. 20. 08:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Stephen Kingtől megkérdezném, hogy ő nem fél, amikor írja a könyveit? :) De amúgy gondolom nem én lennék az első, aki ilyet kérdez tőle.
2012. ápr. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Első, ő ezt meg is válaszolta már: a könyvei rémálmokat okoztak neki, illetve a legjobbak megírására, ötleteire nem is emlékszik, mert drogos befolyásoltság alatt írta őket. Én pl. nem szeretem a könyveit, de párom odavan értük.


Kevés olyan kortárs író van, akit kedvencemnek mondanék, inkább olyanok, akiktől 1-2 könyv tetszik, de a többi nem annyira. Talán Daniel Silva és Philip Pullman azok, akiket kedvencnek mondanék és még élnek.


A könyveikkel kapcsolatban tennék fel kérdéseket, leginkább arról, hogy honnan jött az ötlet, milyen az ő írásmódja (hosszú tervezés, vagy csak jön az ötlet?), stb. Nem félnék, hogy előtte már feltette más is esetleg, hiszen ez szinte elkerülhetetlen, ugyanakkor én még nem kaptam rájuk választ. Az ismert embereknek életükben számtalanszot kell ugyanazokat a kérdéseket megválaszolniuk.

2012. ápr. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Stephen King rajongó vagyok ugyancsak.

Egy mélyebb beszélgetést folytatnék vele, ugyanis a könyvei alapján ő egy mélygondolkodású személy, ezenkívül rendkívül érdekes is egyben.

2012. ápr. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

És hogyan kezdenéd a mélyebb beszélgetést? :)

Elmondanád neki a saját elképzeléseidet is a könyveiről?

Feltennél filozofikusabb kérdéseket az életről, vagy inkább csak a szakmánál maradnátok? :)

2012. ápr. 20. 10:29
 5/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Persze, ezt eddig is tudtam, az ilyen "honnan veszi az ötleteit?" típusú kérdést nem is tenném fel :) Csak kíváncsi volnék, hogy vajon amiket megír, azok rá is olyan hatással vannak-e, mint az olvasóira.

Egyébként én is szívesen elbeszélgetnék vele, bár fogalmam sincs, hogyan kezdeném.

2012. ápr. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
10:29- Pontosan ahogy írtad. Elbeszélgetnék a műveinek a jelentéseiről és ezekkel vonatkoztatásba hoznám az életet is.
2012. ápr. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!