Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A Rómaiak történelmében miért...

A Rómaiak történelmében miért nincs semmi Trójáról?

Figyelt kérdés

A novellában úgy van, hogy Éneász lett a menekültek vezére, és elvezette őket Itália területére, ahol megalapították Rómát. De a valóságban Trójáról még egy mondat sincs benne. Ehelyett Romolusz és Rémusz az alapító.


Ne értsétek félre, nem szekálni akarom a történelmüket, csak egy kicsit fura, hogy nincs említés Trójáról.


2012. ápr. 3. 08:57
 1/3 anonim ***** válasza:
9%
Tróját ne keverd össze Rómával.
2012. ápr. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az 1. válaszolónak üzenem, hogy olvassa el még egyszer azt, amit a kérdező leírt. Nem kevert ő össze semmit...


Kérdező: valószínűleg azért, mert fikció a történet. Bár állítólag megtalálták Trója romjait, meg elképzelhető (sőt, igazából biztos), hogy megtörtént eseményről van szó, de szerintem a többi inkább csak kitaláció. Mitológia :) viszont ez az én személyes véleményem. Ellenben örülök, hogy valaki ennyire odafigyel a részletekre :)

2012. ápr. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Mellesleg nekem eszembe jutott egy elmélet is. Tudom, hogy nem mehettek vissza Trójába, de talán valakit odaküldhettek volna felderítőnek. És mivel a Görögök elmentek haza, nyugodtan visszamehettek volna Trójába, és beköltözni pár épen maradt lakásba, ami kőből készült. Akár újra be is népesíthették volna a várost, mivel ugyan a görögök elfoglalták ugyan, de mégis otthagyták üresen. Csak akkor némi változás lett volna a történelem menetében, mert Róma nem alapult volna meg, és ki tudja, hogy alakulnak a dolgok.
2012. ápr. 3. 21:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!