Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek normális az az...

Szerintetek normális az az érzésem, hogy egyszerűen nem bírok tovább ebben az országban élni?

Figyelt kérdés

Az ember mindenen csak felhúzza magát, kihasználnak sokakat, örülnek emberek, ha éhbérért dolgozhatnak, miközben pökhendi, arrogáns politikusok élnek, mint a kiskirályok (ezügyben ajánlom az index-es videókat a képviselőház előtti felvételekkel).


Ha elmegyek egy hivatalba, akkor nem értem, hanem ellenem dolgoznak.


Ha valakinek szóba kerül a felelőssége, akkor mindig hárít, és másra próbálja tolni a felelősséget, senki sem akarja elismerni a saját felelősségét.


Az emberek egymással szemben utálatosak, bunkók.


A közösségi közlekedés és az utak állapota olyan, mint egy afrikai országban. Örülhetünk, hogy egyáltalán még mennek a buszok. Ha mennek, és nem fagynak le télen.


Szóval kezdem megérteni azokat, akik nem bírták már, és elmentek innen. Most biztosan sokan le fogtok oltani, hogy menjek csak, ha nem tetszik. Csak ezzel az a baj, hogy már szinte mindenki és minden jó szakember el fog menni, nem lesznek sem orvosok, sem mások, akikre szüksége lenne az országnak. És itt lesz majd egy kiöregedett társadalom, még több eltartottal, még kevesebb dolgozóval.


2012. márc. 27. 10:28
 1/10 hollófernyiges ***** válasza:
91%
Ha van egy ilyen érzésed és szeretnéd leküzdeni, akkor utazz el egy hétre Ukrajnába vagy Moldovába. Mindjárt jobban meg fogod tudni becsülni azt ami már van.
2012. márc. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nohát: a politikusok MINDENÜTT pökhendiek és arrogánsak, tisztelet természetesen a kivételnek. A képviseltektől és a reális élettől való elszakadás az ún. "demokratikus" politikai rendszer strukturális velejárója (kb. úgy, mint a strukturális munkanélküliség a magántulajdonon alapuló gazdaságban. Sajnos.).

Hogy a hivatalokban minden esetben és mindenütt az állampolgár/ügyfél ellen dolgoznának? Nem egyszer tényleg lehet ilyen érzése az embernek, de nem minden hivatalban és minden alkalommal. Én már találkoztam kifejezett segítőkészséggel is.

Az utak állapota, mint egy afrikai országban? Határozottan nem. A közösségi buszközlekedést (a távolságit) pedig kifejezetten jól szervezettnek látom (aránylag gyakran buszozok. Ami fennakadás előfordul, az máshol sem teljesen ismeretlen).

Az emberek utálatosak, bunkók egymással? Aki az, máshol is az. 10 esetből 8-ban megtalálom a hangot mindenkivel. Két lábon járó anomália lennék?


Igaz, az ország ezer sebből vérzik - és azok tényleg súlyosak..ezzel együtt, a hazánk, szülőföldünk. Mégis: ha úgy gondolod, menj el. Hátha találsz majd jobb világot..

2012. márc. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

"Ha van egy ilyen érzésed és szeretnéd leküzdeni, akkor utazz el egy hétre Ukrajnába vagy Moldovába. Mindjárt jobban meg fogod tudni becsülni azt ami már van."


Miért utazna ilyen csóró és fejletlen országba?Inkább Ausztriába , Németországba vagy Svájcba utazzon.Ott lehet élni.Én svájci-magyar kettős állampolgár vagyok.Svájcban születtem és ott töltöttem a fél gyerekkoromat.Tudok különbséget tenni a 2 ország között.Én sem értem hogy Magyarországon az állam miért van az emberek ellen.De természetesen az emberek is hibásak.Ott lopnak ahol tudnak , lenyúlják a szappant a bevásárlóközpont WC-ből meg a munkahelyükről mindent amihez hozzáérnek.

2012. márc. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A kérdésre a válasz az hogy normális.Nagyon sokan vagyunk így ,amint tudunk lelépünk.Olyan helyre ahol tisztességesen megfizetik a munkánkat.És nem kiszúrják a szememet diplomás mérnökként sz@ros 180.000 forinttal.
2012. márc. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Az átlagmagyar gazdagabb mint a világ 85%-a. Lehet panaszkodni, hogy csak négyesünk lett a lottón azzal hogy ideszülettünk, lehet csak a rosszat nézni és menekülni a probléma elől, ahelyett hogy itt helyben javítanál a helyzeten. A te dolgod, neked is csak ez az egy életed van. De légyszíves ne nézd le azokat akik ennek ellenére is a hazájukban szeretnének élni.
2012. márc. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen,teljesen normális,amit érzel főleg,hogy mostanában az a divat,hogy az emberek elhúznak külföldre.

Amúgy azzal egyetértek,hogy az emberek tényleg utálatosak,undorítóak,irigyek.De honnan tudod,hogy külföldön nem ez megy?:O

2012. márc. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az első válaszadóval értek egyet, sok magyarországi nem tudja milyen jó dolga van.


lehet lepontozni.

2012. márc. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem normális. Kicsit a sült galambot várod, pedig tudhatnád, hogy mindenki a saját érdekeit nézi. Amit szintén nem tudsz, ez nem magyar sajátosság, hanem világjelenség. Ahol az emberek nem másoktól várják a boldogulásukat, ott általában a döntő többségnek megy jobban. Vannak kivételek, ott még nagyon sokan sem a sült galamb, sem az érdek fogalmát nem ismerik. Az a kevés pedig ezt kihasználja.


Változás attól lesz, ha elég sokan akarják. Ha te elmész, nem fogom sajnálni, mert egy adott pillanatban úgy sem lehetne rád számítani.

2012. márc. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
41%
Nem értem, hogy attól miért kellene mindennel elégedettnek lenni, hogy van, ahol rosszabb. Nem arra kéne törekedni, hogy elérjük a nálunk jobb helyek színvonalát?
2012. márc. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Miért éljek egy olyan országban, ahol egy Schmitt Pál köztársasági elnök lehet a doktorija teljes lenyúlása után, vagy ahol az őszödi böszme a trágár beszéde után nem mondott le? Jó egy következmények nélküli országban élni? Nem!
2012. márc. 28. 19:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!