Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Valaki elárulná, hogy honnan...

Valaki elárulná, hogy honnan jött "az itt a tavasz dagad a f*sz" c. mondás?

Figyelt kérdés
nem tudom ennek mennyi valóságalapja van ennek a mondásnak de érdekelne..
2012. márc. 25. 18:05
 1/7 anonim ***** válasza:
97%
Nekem úgy dereng, hogy Menyhárt Tamás szájából hallottuk először, de lehet, hogy ő is csak átvette valakitől. Az ilyen mondásokat valaki kitalálja, aztán szájról-szájra terjed, nincs ebben semmi nagy et was. Hogy mennyi a valóságalapja? Ez komoly kérdés? :)
2012. márc. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem azert mert tavasszal a lanyok elkezdenek jobban levetközni(rövid szoknya) es igy a ferfiak merevedest kapnak :D
2012. márc. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom csak azt, hogy ahány fűszál annyi f@szál xD
2012. márc. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
96%
Csak nézd a természetet, ilyenkor párzanak az állatok. Az egész húsvét, meg májusfázás eredetileg termékenységi ünnep volt.
2012. márc. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek :D
2012. márc. 25. 19:42
 6/7 anonim ***** válasza:

Én egy hasonló mondást tudok, megosztom veletek:


Tafasz van, tafasz van,

Bimbasznak a fák,

Csiribasznak a verebek,

Ahány füszál, annyi faszáll.

2012. márc. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 zardbeazasszonyt válasza:
Ez a mondás eredetileg a Csókolom zenekar dívájától, Ujj Zsuzsitól származik, aki az Induló c. számában írta a következőt: ,,Itt van már a tavasz, meghízik minden fasz". remélem tudtam segíteni
2023. jan. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!