Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A kecske mért számít sátánista...

A kecske mért számít sátánista jelképnek?

Figyelt kérdés

Hallgatok metált, ha black metált, akkor Dimmu Borgirt, láttam a kecskét, mint sátánista jelképet, több ehhez hasonló zenekarnál.

De mért pont a kecske?



2012. febr. 29. 20:11
 1/10 anonim ***** válasza:
94%

Maga a kecske nem. Sok ősi pogány vallásban állatáldozatot mutattak be az isteneknek, ez gyakran volt pl kecske. Mivel a "sátánizmus" pogány elemeket is átvett, ezért ezt a kecskeáldozós baromságot is beépítették az image-ükbe.


De azt azért remélem tudod, hogy a sátánizmus nem azt takarja, hogy konkrétan imádják a kereszténységből ismert Sátánt, hanem a kereszténységgel és a szervezett vallásokkal való szembenállásukat hirdetik vele, a Sátán csak mint az ego és szabadság szimbóluma szerepel, nem pedig egy felsőbbrendű lény, akinek áldozni kéne. Ezt a legtöbb ilyen banda is így gondolja, csak polgárpukkasztásnak használják a "sátánista" jelképeket.

2012. febr. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és ehhez még hozzájön az is, hogy a kecske meg a Sátán is patás, és van szarva...
2012. febr. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az információt, láttam már olyan sátáni ábrázolást, amelyen a sátánnak patái, szarvai és kecske szakálla van, szóval biztosan igaz lehet ez a megállapítás.
2012. márc. 1. 16:59
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Sátán szent állata a kecske.

Megjegyzem a páva is, de az (gondolom én) nem mutat olyan jól mondjuk egy albumborítón mint egy kecske. (Pl.: Slipknot, Iowa)

2012. ápr. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi, tényleg hülyén nézne ki, a kecske a szarva miatt, szerintem, vannak többféle feldolgozások, de egyesekben sátánt szarvakkal, kis szakállal és patákkal képzelik el.
2012. ápr. 22. 17:19
 6/10 anonim ***** válasza:
...jah, akkor én is sátánista vagyok, mert szeretem a kecskéket és a metált...
2012. aug. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Először is általában a Metál/Back Metal/Dead Metal/Tresh Metal a sátánizmus és ilyesmi dolgkoról szál mint a pokol....PL.:SLAYER----NA DE a kecske azért a sátán jelképe mert ha megnézed a azz az álla a két pofacsontja és a szarva vagy a füle kihozza a sátán jelképét...Nézz utána...Enellett kiszámíthatatlan állat...Lehet hogy kedvesnek hiszed de hirtelen felöklelhet v ilyesmi...
2013. okt. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Azért mert a pogányok tisztelték a kecskét mert az a megtermékenyítés (szex) szimbóluma. A keresztények, papok pedig ez ellen voltak és így elterjesztették h az sátánista jelkép. Fordított pentagrammába is benne van a kecskefej.
2015. júl. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Adott egy birkanyáj. Tudni kell, ha beleraksz egy szem kecskét, az bárhová elcsalja a birkát. A birka jelképezné Isten nyáját, a kecske Lucifert. Lucifer megkísérti az embert, és aki hajlamos, az vele tart. vagyis innen ered. Maga a természet műve végül is, láttam már ilyet, falun élek.
2016. aug. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A kereszténység szerint a bárány Istenhez tartozik. A kecske pedig valamiért el lett ítélve, mert ő Isten helyett egy teljesen saját utat jár be és szabad akarata van.

(Ebben nagyon jól meg is mutatkozik a drágalátos kereszténység, de ebbe most nem mennék bele.)

2017. ápr. 7. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!