Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért éppen ilyen hosszú egy...

Miért éppen ilyen hosszú egy nevelési év? És miért éppen 8-kor kezdődik a nevelési nap?

Figyelt kérdés
2012. febr. 29. 18:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Hosszú: hát, nem tudom. Épp az a gond, hogy nekünk nincs annyi szabadságunk és a gyerekek nyári elhelyezése gondot okoz. Angliában pl. hosszabb a tanév, rövidebb a nyári szünet, viszont év közben többször van hosszabb, 1-2 hetes szünet, amikor pihenhetnek.


A 8 óra viszont nekem nagy szenvedés. Régen jó volt, mentek korán a műszakba a szülők, de most a legtöbb multinál 8,30 és 9,00-kor kezdődik a munkaidő. Nekem 9-kor, 7,50-kor beviszem a gyereket a suliba, beérek 8,10-re. Hazamenni nem érdemes, még az a mázlim, hogy az én főnököm engedi a rugalmas munkaidőt és elmehetek korábban. De így is 5-re érek a gyerekekért, rohanás haza, lecke, persze jön a sulitól az üzenet, kedves szülők, ezt meg ezt kéne gyakorolni a gyerekekkel. Tehát tanuljon velük a szülő (miért voltak egész nap iskolában?????), nézze át a leckét mert a napközis tanár csak mennyiségi ellenőrzést végez, persze végezzek házimunkát, adjak tápláló meleg vacsorát a gyerekeknek, játszunk, olvassanak minden nap - ja, és menjenek korán aludni. Mégis hogyan???? Mi minden nap úszunk, aztán reggel rohanunk. Én ragaszkodom ahhoz, hogy valamit egyenek, legalább egy falatot, de nem csodálkozom azon, hogy sok családban nincs idő reggel nyugodtan enni és úgy elindulni - aztán persze olvassuk a tanulmányokat, hogy bezzeg ezek a csúnya gonosz szülők nem reggeliztetik meg a gyerekeket otthon. Mikor keljünk ehhez, hajnalban?

barátnőmék Angliában járnak iskolában, szép nyugalmasan megreggeliznek és 9-re bemennek a suliba. Amióta kimentek, nincs stressz, rohanás és kapkodás. Ja, és a suliba egy tollat se kell vinni, én meg minden reggel simán felmálházhatnék egy tevekaravánt. Vagy serpákat kéne bérelnem.

2012. márc. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"Mi minden nap úszunk, aztán reggel rohanunk. "


Nem konkrét uszodai úszásra gondoltam, hanem hogy este elúszunk a tennivalók miatt az idővel, később kerülnek ágyba a gyerekek és reggel meg kapkodás van.

2012. márc. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!