Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A nyavajgás tönkreteszi az...

A nyavajgás tönkreteszi az emberek kedvét, ha valaki nyavajog nekik?

Figyelt kérdés
2012. febr. 23. 21:12
 1/4 anonim ***** válasza:

A kérdést újrafogalmazhatnád, de ha sikerült kihámoznom, akkor arra vagy kíváncsi, hogy ha valaki panaszkodik egy másik embernek, az elrontja e a másik ember kedvét.

Szerintem nagyban függ attól,hogy ki az illető. Ha egy olyan ember nyavaLYogna a fülembe, akit eleve nem szeretek, az idegesítő, ha viszont egy általam szeretett személy, akkor nem.

Összességében inkább idegesítő, mint kedv-rontó. :)

2012. febr. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Első, arra voltam kíváncsi amit leírtál, csak nem fogalmaztam jól meg.
2012. febr. 23. 21:16
 3/4 anonim ***** válasza:
Azzal nincs gond, ha valaki elmondja nekem gondját-baját, de azzal igen, ha lelki szemetesládának néznek. Mikor azt hiszik, hogy pszichológus vagyok és nekem mondanak mindent, holott ki tudja nekem éppenséggel nincs e rossz napom vagy ilyesmi. Nem szeretem, ha nyávognak, mert szerintem mindenkinek meg van a maga problémája. Persze, ha valaki azt mondja, hogy ma nagyon rossz napom van mert ez meg az, az nem gond, de ha rendszeres azt hallgatom, hogy "nekem milyen sz@r, mert nekem a legrosszabb blablabla", akkor kiborul a bili.
2012. febr. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Abszolút egyetértek az utolsóval. van egy nagyon jó barátom, bár inkább idézőjelbe teszem, szóval "barátom", nagyon jókat beszélgetünk, de minden nap, valahogy mindig előjön többször is, hogy neki milyen rossz, ez nem jó, az nem jó, elégedetlenkedő típus. Ismeretségünk elején megmondom őszintén, még mókásnak tartottam. Azóta kiderült, hogy ezeket véresen komolyan is gondolja. Jeleztem neki, hogy így 3 év után (3 éve ismerem), már nem vicces, és már nem tudom tolerálni, ne haragudjon, de panaszkodjon másnak.

Arányaiban véve nem zavar ha valaki panaszkodik, akinek tényleg oka van rá, az panaszkodjon. De ha mindig, folyamatosan csak nyavalyog, azzal előbb-utóbb betelik a pohár.

2012. márc. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!