Milyen hasonló játékok vannak mint az Ország. Város és az akasztófa?
Haonlót ismerek mint az első.
Ki?Kivel?Mikor?Mit?Hol?
Adottak ezek a kérdések, az első ír egy nevet a papírra
pl.Bözske
majd lehajtja hogy ne lehessen látni mit írt
és a következő ír még egy nevet a kivel kérdésre válaszolva, majd lehajtja és tovább adja
ha az összes kérdés meg lett válaszolva akkor felolvassátok.Érdekes dolgok jönnek ki ebből is.
Meg szoktunk szóláncozni, mondasz egy szót és a következő a te szavad utolsó betüjével mond egy szót és így tovább.
de van még, amőba, torpedó, találd ki, amerikából jöttem
"Mastermind" szójáték, vagy szótorpedó, nem tudom mi az igazi neve:
Ez mondjuk csak kétszemélyes.
Megállapodtok, hogy hány betűs szavakkal fogtok játszani (általában öttel szokás): Kitaláltok egy ötbetűs szót (toldalék nélküli névszót), és felírjátok egy lapra. Egymás szavát nem tudjátok. Ez után a kezdő mond egy ötbetűs szót (ez már lehet toldalékos is, csak értelmes legyen), a másik összeveti a saját szavával. Ahány betű egyezik a két szóban, akkora számot mond vissza. Fontos, hogy a betű ne csak benne legyen a szóban, hanem a helyén is - például a kitalált szó a VILÁG, akkor mondjuk a VELŐS szóra 2-t kell felelni (V és L a helyén van), a MEDVE szóra 0-t (hiába van benne V, nem a megfelelő helyen van), a VIRÁG szóra pedig 4-et. Az győz, aki előbb kitalálja a másik szavát. Jó is fejtörő játék.
Snóbli
Klasszikus játék, többen is játszhatják, néhány kisebb tárgy (kavicsok, üveggolyók, pénzérmék) kell hozzá. Mindenki kap három kavicsot (vagy ami van), amiből tetszés szerint elrejt néhányat a jobb kezében (akár egyet sem, akár mindhármat), majd az ökölbe szorított kezek az asztalra kerülnek. Meghatározott sorrendben mindenki mond egy számot, ami a kezekben lévő kavicsok számának tippje. Ugyanaz a szám nem hangozhat el többször. Amennyiben valaki úgy ítéli meg, hogy senkinél sincs kavics, avagy mindenkinél három van, akkor nem nullát, vagy (hatot, kilencet, tizenkettőt stb.) mond, hanem azt, hogy: SNÓBLI. Aki eltalálja a számot, kap egy pontot. Aki snóblit nyer, az annyi pontot kap, ahányan játszanak (minél többen játszanak, annál kisebb az esély egy snóblira). A következő körben egyel tolódik a szám adás sorrendje.
Szintén papír hajtogatós:
1. papírra mindenki felír egy mondatot és átadja a mellette ülőnek, aki egy rím mondatot ír alá és ekkor behajtja a legelső mondatot. És így tovább.
Tehát mindenki csak az utolsó mondatot látja.
2. papírra mindenki felír egy mondatot és átadja a mellette ülőnek, aki egy rajzot készít róla és ekkor behajtja a legelső mondatot. A következő leírja, hogy mit ábrázol a kép. És így tovább.
Tehát mindenki csak az utolsó mondatot vagy képet látja.
A végén jókat lehet mulatni az "alkotásokon".
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!