Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az északi népek (svédek,...

Az északi népek (svédek, németek pl) tényleg nem tudnak bulizni?

Figyelt kérdés
2012. febr. 12. 17:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Miért ne tudnának? Nem hallottál még a világraszóló német sörfesztiválokról, az ír és angol koncertekról, vagy a skandinávok rockimádatáról?
2012. febr. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Haha, hát én most voltam Svédországban nemrég, és tudnak bulizni! :D
2012. febr. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
tanúsíthatom, hogy a németek is tudnak!
2012. febr. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én a szilvesztert töltöttem Svédországban. Már első este, mikor kiértem, kb. 5 óra alvás után keltettek, visítottak a telefonba, hogy menjünk már, mert ők már a bárban vannak. :D Szerintem meg pont, hogy tudnak bulizni. :P
2012. febr. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező megnyugtatlak a svédek nagy partyállatok tudnak lenni.
2012. febr. 13. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Minden ember tud bulizni. Nagyon buták ezek a sztereotípiák a különféle népekről.


Egyébként készültek már tudományos igényű összehasonlító pszichológiai felmérések a különböző országok között. Vannak különbségek, de egyrészt igen minimálisak, másrészt nem sok közük szokott lenni az elterjedt sztereotípiákhoz.


Az "északiak nem tudnak bulizni" téveszme valószínűleg onnan jön, hogy ezekben az országokban általában hideg van, nem nagyon lehet a tengerparton pancsolni, az év nagy részében az embereknek zárt helyen kell tartózkodniuk, ezért nem lehet karneváli hangulatot csinálni a városokban, mint az egyenlítőnél. De ettől még az emberek agyfelépítése nem különbözik, ők is buliznak, csak máshol/máshogy, mint a brazilok.

2012. febr. 13. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
72%

Dehogynem!

Jobban is, mint a magyarok!

Malmö tele van jó klubokkal, jó zenészekkel, sehol nem buliztam olyan jókat, mint ott.

2012. febr. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Na de és pl a németek? Róluk terjednek főleg az ilyen sztereotípiák. Az Oktoberfesten kívül?:D
2012. febr. 16. 18:27
 9/10 anonim válasza:
A barátom svéd ezért tapasztalatból mondom , hogy nagyon tudnak bulizni, de ez nem veddelésből áll
2013. jan. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kérdező, a németek a legnagyobb partiállatok akiket valaha láttam. Menj el Mallorcára és nézd meg milyenek. Az angol fiatalokkal versenyt isznak mindig.

A svédek külföldön nagyon is tudnak bulizni. Az első dolguk egy külföldi országban hogy piát vesznek a boltban, mert rájönnek milyen olcsón lehet piát venni.

2016. máj. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!