Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan lehet állampolgárságot...

Hogyan lehet állampolgárságot váltani?

Figyelt kérdés

Nem sokára 18 vagyok. Minél hamarabb szeretnék állampolgárságot váltani, és külföldre menni tanulni (ott kezdeni majd az egyetemet.) Hogyan lehet minél hamarabb túladni ezen a magyar állampolgárságon?


Kíméljetek meg a troll válaszoktól, imádok magyarnak lenni szeretem a hazámat de nem akarok felnőtt koromban itt gürizni és ettől az országtól már bármi kitellik, pl. most ott van az a törvény, hogy én fizessem vissza amit az állam értem "tett". Igen és miből fizessem ha nincs munkahely? Emiatt szeretném már külföldön kezdeni az egyetemet is. Angol állampolgárságot lehet valahogy szerezni? (jól tudok angolul, nyelvvizsgám hamarosan megvan.)


2012. febr. 11. 12:30
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
H.lye az aki visszaadja...
2012. febr. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Te ennyire szeretsz magyarnak lenni? Itt élni, adózni a kormány zsebébe? Félni a saját hazádban a kisebbségtől? Ahol horribilis pénzösszegeket kell költeni az alap dolgokra, kajára tisztálkodószerre is? Ahol lassan már megélni se lehet és Orbán már "viktátorként" viselkedik? Akkor szeresd és legyek neked hülye de azért nézd meg, hogy hosszútávon melyik a jobb.
2012. febr. 11. 17:38
 13/13 anonim ***** válasza:

De basszus, ahhoz nem kell másik állampolgárság, hogy teszem azt Angliában tanulj vagy dolgozz. EU-s állampolgár vagy, ha nem tűnt volna még fel.

Jelentkezz egy angol egyetemre, valószínűleg fel is vesznek, fizesd az ottani tandíjat.


Egyébként én is kint akarok majd dolgozni, de fel sem merült bennem, hogy nekem le kéne mondanom a magyar állampolgárságomról. Amúgy sem tehetném meg, ugyanis olyan nem lehet, hogy valakinek NINCS állampolgársága. A meglévő magyar állampolgárságról akkor mondhatsz le, ha már szereztél egy másikat. Az angol állampolgárságot pedig (legjobb tudomásom szerint) minimum öt év folyamatos ott-tartózkodással lehet megszerezni, pontosabban akkor folyamodhatsz érte, és vizsgát kell tenni.

2012. febr. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!