Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » "A szépség utáni vágy felébres...

"A szépség utáni vágy felébreszti a belső szörnyeteget. " Egyetértesz vele?

Figyelt kérdés

Azaz, ha látod, hogy mások mennyivel szebbek és jobbak nálad, nem ébred-e fel a dühöd és a haragod, hogy te csak így, te csak úgy...?! Csak kíváncsiság...


Mert nálam néha így van, és abszolúte nem vagyok ilyen, egyszerűen ezt hozza ki belőlem ez az érzés, gyűlölöm azt, ami vagyok, és jobb akarok lenni, szebb annál, mint ami vagyok.. ez pszichológiailag nem a gonosz mesterkedései?!



2012. febr. 7. 22:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez csak azok számára gáz, akik az önbecsülésüket a külsejükre építik. Én például tudom, hogy egy átlagos külsejű srác vagyok, de mindent megteszek azért, hogy kihozzam magamból a legjobbat. Sokat sportolok, eljárok társaságba, művelt vagyok, intelligens, és a szó klasszikus értelmében "normális". Ezek után miért irigykednék azokra, akik jobban néznek ki nálam? Ők meg irigykedjenek rám, csak mert okosabb vagyok náluk? :O
2012. febr. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát, bizony az. Ha tudatában vagy, hogy Mind Egyek vagyunk. Ő és Én, az ugyanaz. Ezért ha Ő szép, az az Én örömöm is. Elgyönyörködöm Istennek ebben az alkotásában. Egy szép ember Isten egyik alkotása. Az hogy én vagyok-e az, vagy másvalaki, annak nincs jelentősége, mert mind egyek vagyunk.

Másrészt: A legszebb dísze az arcnak a jóindulat. Ezt olvastam nemrég valami tudós könyvben. És igaz. Egy jóindulattólsugárzó arc még akkor is csodálatosan szép, ha nem felel meg amúgy az éppen divatos trendnek. Nézz meg híres szinésznőket is, némelyik a csúnyaságában is fantasztikusan szép, híres példa erre Barbara Streisand.

Mindne godnolatod az arcodon van. Ha fondorlatos irigykedés van benned, akkor persze, hogy kellemetlenül hatsz másokra, vagyis messzire sugárzóan csúnya vagy. És a jóság is kirajzolódik, meg a lelkesedés, az öröm is messzire sugárzik.

2012. febr. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Második válaszoló igazakat írsz, csupán annyiban tévedsz, hogy én irigy vagyok, mert ez nem igaz, nem vagyok irigy, ki kérem magamnak!
2012. febr. 7. 23:41
 4/4 anonim ***** válasza:

Vannak ismerőseim, akik rendszeresen plasztikáztatják magukat. Egyiknek az orrával kezdődött, másiknak a mellével, és azóta feszt műttetik magukat, amint összegyűlik rá a pénz.

A személyiségük ijesztően megváltozott, az egész életük arról szól, hogy tökéletes külsejük legyen. Mániás állapot ez; tényleg szörny szerűek.

2012. febr. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!