Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tudtok nekem ajánlani valami...

Tudtok nekem ajánlani valami nagyon jó könyvet? 18/L

Figyelt kérdés
2012. febr. 3. 12:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Patrick Rothfuss: A szél neve


már ha szereted a fantasyt. Mondjuk mondhatnék szakácskönyvet is, én azt is úgy olvasom, mint a fantasyt, amikor a végére érek azzal teszem le, hogy "Szép-szép, de ez soha nem valósul meg!" :)

2012. febr. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszi.:)
2012. febr. 3. 13:01
 3/10 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy milyen könyvet szeretnél. :)


Ha nem zavar, hogy kicsit megbotránkoztató, akkor Stephen Fry könyveit tudom ajánlani. Eddig kettőt olvastam (Hazudozó és A víziló), és elkezdtem a harmadikat.

Esetleg a Galaxis útikalauz stopposoknak? Most ezt olvasom, nagyon jó. :D

Esetleg Darren Shan. A démonos könyvei nagyon véresek, de szeretem őket, meg van "felnőttebb" regénye is, azokból egyet olvastam (A holtak vonulása), ez ilyen krimis-misztikus, de nem félelmetes.

Ha szereted a kicsit varázslatosabb, meseszerű történetekeket, akkor Cornelia Funke könyvei, a Tintaszív trilógia.

Komoly, elég lehangoló, de nagyon jó Lois Lowry-tól Az emlékek őre.

Nem tudom, mennyire tudsz angolul. Ha viszonylag jól megy, akkor Haruki Murakamitól olvasd el az After Darkot. Vagy... Tsutsuitól a Paprikát, ami ilyen sci-fi, kalandos könyv, aztán... aranyos, humoros "mese" Diana Wynne Jones-tól a Howl's Moving Castle.


Remélem tudtam olyat mondani, ami érdekel. :)

2012. febr. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
óóó nagyon jól hangzanak. mindent elolvasok egyébként, nincsenek műfaji kikötéseim. köszönöm szépen.
2012. febr. 3. 13:06
 5/10 anonim ***** válasza:

Stephen King - A búra alatt.

Ezt szerintem elég sok helyen megtalálhatod, nem olyan régen adták ki.

2012. febr. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nah, most hogy leírtam neked ennyi könyvet, én is elkezdek szerintem olvasni. :D Be kellene fejezni a Galaxis útikalauz stopposoknakot, mert lassan szülinapom és akkor szerintem megint rendelek egy adag könyvet. :D Amiket most kinéztem, azok olyan könyvek, amikből készült film, a Kapj el, ha tudsz és a Suszter, szabó, baka, kém. Meg már rég szeretném a Brave story-t is, de az egy elég drága könyv, sosincs rá keret. :)
2012. febr. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
:) én csak a könyvtárból "gazdálkodok". neked jó olvasgatást. :)
2012. febr. 3. 13:18
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A klasszikusok jók.

Pl Orwell 1984 (eléggé aktuális), Állatfarm

Rejtő Jenő könyvei

2012. febr. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Virágot Algernonnak, nagyon jó könyv! Én továbbá imádom Stephen King összes könyvét, Agatha Christie-t, Vavyan Fable-t( zseniális sítlusban ír!). Ha nem olvastad még a Harry Pottereket kötelező:) Most új kedvenceim között van Karen Marie Moning sorozata, a Tündérkrónikák. Érdemes nekikezdeni ha van egy kis időd. Ennyi jutott hirtelen eszembe:)
2012. febr. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem, még nem fejeztem be amit írok.
2012. febr. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!