Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A hadseregnél miért kell...

A hadseregnél miért kell kopasznak vagyis majdnem kopasznak lenni? Miért nem díjazzák a nagy hajat?

Figyelt kérdés
már eleve hogy az újoncokat is kopaszoknak nevezik, és valóban nem is tudom mennyi a megengedett hosszúság de elég minimális. ezt miért kellett bevezetni? és később is annak kellett maradni amíg sorkatonaság volt? a tiszteknek is így kell viselni?
2009. máj. 30. 21:48
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

Igen meg van határozva a haj hosszúsága és fazonja. Minél magasabb rangú valaki annál hosszabb lehet, de még az is rövid.

A ok igen egyszerű, így könnyű kezelni. Nem kell mosni, szárítani, nem lód a szembe, tarkóra.

2009. máj. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
Higiéniani okokból.
2009. máj. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
azt nem tudom igaz lehet-e hallottam olyan indokot is hogy az ellenség ne tudja a hajánál megragadni és elvágni a torkát. onnan maradt fenn és vált kötelezővé. hát nemtudom
2009. máj. 30. 21:58
 4/9 anonim ***** válasza:
84%
válaszoltál a saját kérdésedre:D
2009. máj. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon-nagyon régen nyírták kopaszra az újoncokat.


Amikor én töltöttem a sorkatonai szolgálatomat, a szolgálati szabályzatban csak annyi szerepelt, hogy a haj elöl nem lóghat ki a sapka alól, oldalt nem lóghat a fülünkre, hátul a sapka vonalától a nyakig fokozatosan csökkenő legyen. Volt aki kopaszra vágatta a fejét, de nálunk azt kimenő, és eltávozás megvonással büntették! (MN7341, 1987)

Az egyik magyarázat a sok közül az volt, hogy valamennyire egyformán nézzünk ki. A másik indok az volt, hogy a gázálarcot nehéz felvenni hosszú hajra, és a nagy haj nem zár rendesen.


Az hogy belekapaszkodik az ellenség, és elvágja a torkunkat fel se merült, mert bevetésen úgyis rohamsisak van mindenkin, és azt hátulról a pereménél fogva sokkal könnyebb hátrarántani a delikvens fejével együtt, és eltörni, vagy elvágni a nyakát.

2009. máj. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A "katonás" frizura elég ősi történet. A hosszú haj a szemedbe lóg, bele lehet kapaszkodni. Egy emós mesterlövészt nehezen tudnék elképzelni, aki folyton oldalra simítja a haját. :D
2009. máj. 31. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%

Én úgy hallottam, a holland katonáknak lehet akár teljesen hosszú hajuk is. Örülök, hogy már nincs sorkatonai szolgálat, egyrészt békepárti vagyok, másrészt azt mondom, jobb, ha elhivatott emberek végzik ezt a munkát, harmadrészt, kár volt régen a sok szép "növényért", és nem is mindenki növesztette vissza. Ha igen, az van min. 3-4 év.

egy rockercsaj :D

2009. máj. 31. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Igaza lehetett az egyik válaszolónak. Nem zárna a gázalarc rendesen.
2010. aug. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
49%
ja nem is, hanem a tetvek miatt.
2010. aug. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!