Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Másnak is feltűnt, hogy az...

Másnak is feltűnt, hogy az emberek elfelejtettek fogalmazni?

Figyelt kérdés

Itt is olvasom a történeteket, és nagyon kevés olyan van, ahol van a történetnek eleje, közepe, vége. Jő, itt nem regényt írunk, de azért lehetne valami rendszer abban az írásban. Olvastam már olyat, ahol nem is lehetett kitalálni, hogy aki kérdez, az tulajdonképpen ki a történetben. Nem tanítják már a fogalmazást? Nekem még megtanították. Bár nálam idősebb (34 vagyok) kérdezőknél is azt látom, hogy teljesen zavarosan fogalmaznak. Ez mitől van? Nem érnek rá megfogalmazni, vagy csak lusták az emberek normálisan leírni amit akarnak.

És nemcsak itt, hanem bárhol, ahol kommentek vannak, ott ez a helyzet.


2012. jan. 24. 15:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan ezt látom én is.Nagyon nehéz értelmezni néha amit ide írnak az emberek,se füle se farka történeteket kreálnak .Lényeges dolgokat kihagynak ,"hiszen ők tudják és egyértelmű" aztán csodálkoznak a hülye válaszokon.

Szerintem az oktatás erős hanyatlása, az olvasottság teljes hiánya, a sok netmarhaság bámulása és az agybutító tv műsorok ,meg az igénytelen haveri kör -ahol az a menő aki a legnagyobb tajparaszt-, lehet a ludas a dologban.Helyesírás meg végképp katasztrofális, legalább a kérdését próbálja meg valaki szarvashibák nélkül leírni.Olyan nehéz ez?

2012. jan. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ne is mondd, néha akarnék válaszolni, de a végén feladom, mert nem tudom kihámozni, hogy mit is akar az illető.

A helyesírást meg inkább ne is minősítsük, mert erre már érdemjegy sem létezne...

Én ezt sajnos a facebook-generáció terjedéséhez kötöm, úgy értem, hogy sokan életükben nem írtak még meg egy levelet, de fogalmazást se nagyon, hiszen manapság tesztet írnak dolgozatként esszé helyett.

Ellenben "írnak" a Facebook-ra ilyen kis "böffeneteket", meg update-elik a státuszukat...

Amúgy már beszélgetni se nagyon tudnak, csak ilyen és hasonló (tehát lájkolás, posztolás...), számomra teljesen értelmezhetetlen kifejezésekkel.

2012. jan. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem felejtettek el. Egyszerűen annyi történt, hogy míg régebben csak újságot, könyvet, időnként levelet olvastunk olyan emberektől, akik tudnak fogalmazni, és akiknek a gondolatait érdemes volt papírra vetni, ma az interneten már bárki írhat bármit, és a nagyközönség elé is bocsáthatja. Azok az emberek, akik nem tudnak egy értelmes mondatot leírni, régen nem is kaptak lehetőséget arra, hogy írhassanak.
2012. jan. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Antimod ***** válasza:
100%

Az internet gyilkolja a nyelvet. Tényleg így van, főleg az azonnali kommunikációs forma (chat, MSN).


Üdv!

Leftlegged Player :)

2012. jan. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Én nem szoktam használni ezeket az azonnali kommunikációs formákat. De szerintem azért ott is világosan kellene fogalmazni, nem? Mert ha valaki élőbeszédben fogalmaz ilyen zavarosan, ahogyan itt írásban, akkor ott sem értik meg.
2012. jan. 24. 16:36
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Értelmes ember chaten is értelmesen fogalmaz. Legfeljebb rövidít - közös megegyezés alapján, tehát érthetően -, illetve elhagyja a mondatkezdő nagybetűket és mondatvégi pontokat - de ezekre nincs is feltétlen szükség, hiszen értelemszerűen egy elküldött kis üzenet egy mondat.

Ezek praktikus dolgok, ráadásul nem is újak. Érdemes megnézni egy középkori oklevelet, több bennük a rövidítés, mint a kiírt szó. Így gyorsabb, praktikusabb és olcsóbb, és ezt már évszázadokkal ezelőtt is tudták.


Az már egész más kérdés, hogy vannak olyanok, akik képtelenek egy értelmes gondolatot végigvinni. Az ő írásuk akkor is érthetetlen, ha illatos papírra vetik kalligrafikus írással.

2012. jan. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Gyakran van, hogy nekem is azért megy el a kedvem a történetek végig olvasásától, mert zavaros a leírás. Nem tudom mások hogy annak ezzel, de én csak akkor teszek fel kérdést, vagy írok hosszasabb véleményt, ha ráérek, mert mindig végig olvasom mit írtam, mielőtt megnyomnám a "válasz elküldése" gombot.
2012. jan. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Antimod ***** válasza:
100%

"Értelmes ember chaten is értelmesen fogalmaz."


Így van, de sokan ezen nőnek fel. vok, naon stb. Írásjeleket nem használnak ott, így itt se, és még sorolhatnánk.


Üdv!

Leftlegged Player :)

2012. jan. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Mirk ***** válasza:
100%

A fiatalok nagy része ma már nem olvas könyveket. Mivel nem látnak értelmes, jól összerakott mondatokat képtelenek ilyeneket kreálni.

Az olvasás hiánya bizony feltűnő.

2012. jan. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Így igaz. Kevesen olvasnak már, és nem csak a fiatalok közül. Plusz nem is tanítanak fogalmazni az iskolákban. Azt tudni kell, hogy egy mondatnak melyik az alanya, meg az állítmánya, de rendesen olvasni meg fogalmazni nem tanítják meg az embert.
2012. jan. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!