Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nehéz az idős/beteg ápolós...

Nehéz az idős/beteg ápolós munka? Nagy empátiát követel? Most kaptam egy ilyen lehetőséget és nem tudom elvállaljam-e:S

Figyelt kérdés
2012. jan. 22. 20:20
 1/5 anonim ***** válasza:
lelkileg nehéz, mert idősek, betegek és rövid időn belül meghalnak. ha van gyomrod hozzá csináld, de empátia az nem szükséges, mert csak jobban megterhel lelkileg.
2012. jan. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nehéz is, nagy empátiát is követel, és általában nem is nagyon fizetik meg. De az öregek nagyon hálásak tudnak lenni egy kedves ápolónak.
2012. jan. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Csak akkor vállald el, ha emberszerető, pszichikailag erős és stabil vagy. Már hogyne követelné a legnagyobb empátiát? A legkiszolgáltatottabbak volnának gondozottjaid: akik egyszerre idősek és betegek. Hősies munka az..ha valaki jó lélekkel végzi, mélységes tiszteletet érdemel. Nehéz és nem jól fizetett, pszichikailag nagy teher (ahhoz kell a stabilitás, hogy ne borítsa fel az egyensúlyod..) de, ahogy előttem írták, a hála és a szeretet, amit kaphatsz cserébe, kárpótol valahol. Kérlek, csak akkor vállald, ha képes vagy az embertársaidban mindig az...embert látni, nem "munkadarabot".
2012. jan. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Igen,nagyon nehéz minden téren. Bár én kórházi ápolónő vagyok,de engem nagyon megvisel.Még csak fél éve vagyok az,és amint találok mást,felmondok. Valahogy én túl lelkis vagy ehhez,pedig az elején nem gondoltam volna. Sok idős emberrel találkozok,és amint írták nagyon hálásak és kedvesek tudnak lenni. Borzasztó érzés,hogy az,akit reggel még etettél,pár óra múlva halott. Mérlegelj előre,hogy mennyire vagy lelkileg erős,hogy tudnád feldolgozni a halálukat.

2012. jan. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen:)
2012. jan. 22. 21:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!