Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit gondolsz a szegényekről?...

Mit gondolsz a szegényekről? Szerinted ki számít szegénynek? Mit gondolsz a gazdagokról és ki számít annak? Te hova sorolod magad?

Figyelt kérdés
2012. jan. 18. 09:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én felbontom a szegényt:

Nagyon szegény:

Aki nem tudja előteremteni a mindennapi élethez szükséges javakat.

Kevésbé szegény:

Aki elő tudja teremteni a mindennapi élethez szükséges javakat, azon felül semmit.

Szegény:

Aki a mindennapi élethez szükséges javakon túl már némi anyagi mozgástérrel is rendelkezik.

Átlag:

Aki már megteheti, hogy luxuscikkekben is gondolkozzon, vagy képes tartalékokat felhalmozni.

Gazdag:

Aki a luxuscikkek megvásárlása mellett is tud tartalékokat felhalmozni.

Nagyon gazdag:

Aki a luxuscikkek és a tartalékok felhalmozása mellett már a pénze fialtatásából is meg tud élni, nem szorul munkavállalásra.


Abban pedig biztos vagyok, hogy gazdag nem vagyok.

2012. jan. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Feltételezem, hogy anyagi szegénységről kérdezel.

Viszonyítás kérdése. Bill Gateshez képest szegény vagy, viszont egy etióp éhezőnél vélhetően gazdagabb.

Szerintem az már gazdagnak számít, akinek több mint kétszer annyi jövedelme van, mint amennyi a mindennapi éleviteléhez szükséges lenne, itt gondolok az étkezésre, rezsire, munkába járás költségére, szórakozásra költött pénzre (nem arra gondolok, hogy a fizetés 85%-át játékgépnek adni), nyaralásra félretett pénzre, "bármi közbe jöhet" pénzre, illetve egy lekötött összegre, ami a nyugdíjas éveinkben jön jól.

Magamat hova sorolom. Úgy gondolom, hogy sokkal több szegényebb ember van nálam, mint gazdagabb.


A


[link]


szerint kb a 855 000 000. leggazdagabb ember vagyok a világon. ☺

2012. jan. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az első hozzászóló egész jó kategóriákat csinált.

Én olyasmire gondolok még:

- mélyszegény: aki napi megélhetési gondokkal küzd (étel, fűtés, esetleg lakhatás is), ruházkodás meg ilyesmi szinte szóba sem jöhet. Innen nagyon nehéz kitörni, mert nincs mivel, hova elindulni.

- szegény: eléldegél, van fedél a feje fölött, tud enni rendesen (még, ha hónap végén szegényesebben is), a ruházkodást megoldja olcsó, használt ruhákból, stb. Dolgozik, de félretenni nem tud.

- átlagos: van hol laknia, tud enni, ruházkodik, de persze nem naponta, néha el tud menni nyaralni, ha nem is minden évben. Hogy tud-e félretenni, az általában attól függ, hogy az adott hónapban vannak-e extra kiadásai (pl. ruhák, fodrász mondjuk félévente stb.)

- átlag feletti: nála már gyakrabban, divatos ruhák, fodrász, kozmetika, utazás (mondjuk évente utazik, akár külföldre is), emellett tud félre is tenni

- jómódú: tud félretenni, gyűjteni, nincs gondja a hónap végén

- gazdag: befektetései vannak, jól menő vállalkozásai, van tartaléka, évente akár kétszer (vagy többször) is el tud utazni...


Én magamat változóan (a saját kategóriám szerint) "átlagosnak" vagy néha "átlag felettinek" mondanám, valahol a kettő között, hol erre, hol arra billenve kicsit.

2012. jan. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Rétegződő, de én nem feltétlen nevezném szegénynek azt, akinek van mit enni, van hol lakni, és amikor tud, költ magára/az otthonára.

A gazdagok között is vannak különbségek vagyon szerint.


Emberből meg van jellemtelen és egyenes is; nincs garancia arra, hogy ha v.ki gazdag, akkor már rögtön s*ggfej is.

2012. jan. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

én 3+1 kategóriát állítottam föl:


1. szegények, akiknek az alapmegélhetéshez szükségesnél (rezsi+étkezés+ruházkodás) alacsonyabb a jövedelmük, többnyire segélyből és egyéb támogatásokból élnek illetve munkanélküliek és nem is akarnak dolgozni.

2. középosztály: a bejelentett munkavállalók és vállalkozók (többnyire egyéni vállalkozók vagy kisvállalkozások), akik legálisan dolgoznak és adót fizetnek. Jövedelemtartomány nagyjából havi nettó 100eFt-tól 1millióig.

3. gazdagok: többnyire vállalatok tulajdonosai és felsővezetői, néhány helyen középvezetők is, akik jelentős pénzt meg tudnak takarítani, de egy szint fölött már nem a plusz pénz motiválja őket. Emellett a közvetlen környezetüknél szélesebb körű felelősséget éreznek (legalábbis ilyennek kellene lenniük). Fontos kritérium ebben a csoportban is, hogy legálisan tevékenykedjenek, az adókat rendesen fizetik. Ezek miatt általában a tudásuknak megfelelően és megérdemelten vannak az adott pozícióban.


+1: feketén dolgozó, minimálbérre bejelentett és zsebbe fizetett munkavállalók, valamint az adócsaló vállalkozók, a közteherviselés alól kihúzzák magukat. A jövedelmük lehet a középosztálynak vagy a gazdag csoportnak megfelelő, de ezt külön csoportnak tartom, mert a szememben törvényen kívüliek.



Lehetne tovább bontani a csoportokat, de szerintem nem érdemes, mert az számít, hogy a társadalomnak melyek a hasznos tagjai. A fenti bontásban a középosztály és a gazdagok azok, a másik kettő nem. Az állam akkor végzi jól a dolgát, ha a hasznos csoportok életét könnyíti meg, a középosztálynak adócsökkentéssel, a gazdagoknak például a bürokrácia csökkentésével.

2012. jan. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
78%

Relatív. Gazdagnak érzem magam, amikor megvehetem a lazacfilét és a marha hátszínt, miközben látom, hogy a másik csak parizert vehet magának. Gazdagnak érzem magam, ha benézek a fürdőszobámba és látom, hogy olyan dolgokat vehettünk bele, ami tetszett, nem pedig olyant, amire tellett. Szegénynek érzem magam, amikor a 12 éves autónkat hetente hordom szerelőhöz, közben az ügyfeleim újabbnál újabb kocsival gurulnak be ide és folyton sírva dicsekszenek.

Összességében lehet valaki boldogabb egy 45 m2-es panellakásban is, silány bútorok között, mert ha boldog, érezheti magát gazdagabbnak, mint az akinek bár kézzel foghatóan több mindene van, de soha nem alszik nyugodtan.

2012. jan. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

szegény vagyok. annyit tudok.

néha nem is értem, h akinek van pénze annak mégis honnan a lázas túróból van? mert csak azt látom h egy büdös fillért nem akar soha senki kiengedni a markából...csodálom h emberek kapnak egyáltalán fizetést is. tényleg, csodálom.

2012. jan. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Összességében lehet valaki boldogabb egy 45 m2-es panellakásban is, silány bútorok között, mert ha boldog, érezheti magát gazdagabbnak, mint az akinek bár kézzel foghatóan több mindene van, de soha nem alszik nyugodtan."


Ez nem igaz! A vagyonos ember is ugyanúgy elbukhatja mindenét, mint az, aki nem gazdag. És pont azért alszik nyugodtabban, mert neki nincs annyi vesztenivalója, mint a gazdagabbnak; nincs körülötte annyi ember, aki a barátjának muztatja magát, közben meg a vesztét akarja, vagy csak kihasználja, mert "jelvénynek" jó.

2012. jan. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!